Golemo
Rozmaitości
Środa, 8 sierpnia 2012 18:06

IV Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

ałopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach po raz czwarty przystępuje do organizacji Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Tegoroczna - jednodniowa edycja przeglądu - odbędzie się w Marcinkowicach w dniu 23 września 2012.
Przegląd ma charakter konkursu, adresowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń Kobiecych oraz grup artystycznych wywodzących się z tych organizacji, przedstawicielek Lokalnych Grup Działania.

Regulamin proponuje oprócz konkursu potraw także prezentacje artystyczne i wykonywanie rękodzieła artystycznego.

Zespoły/reprezentacje biorące udział w przeglądzie przygotowują się do udziału w 3 konkursach, w tym:
1. Konkurs Tradycyjnych scenek obyczajowych życia wsi (inscenizacja obrzędów, zwyczajów, obyczajów, prac gospodarskich, uroków, guseł, medycyny ludowej, legend i innych).
2. Konkurs plastyki obrzędowej - wykonanie (w trakcie przeglądu) różdżek/rózg weselnych.
3. Konkurs potraw regionalnych.

Przeglądowi towarzyszyć będą spotkania warsztatowe Komisji Artystycznej z wykonawcami, na których zostaną omówione prezentacje konkursowe. Spotkania odbędą się po zakończeniu przeglądu i wręczeniu nagród.
Najlepsze scenki obyczajowe mogą zostać zakwalifikowane do udziału w V Małopolskim Konkursie Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY (Łużna, kwiecień 2013) oraz Festiwalu Talia-Korzenie (MCK SOKÓŁ, listopad 2012 r.).

Szczegóły na www.mcksokol.pl

źródło: Małopolskie Centrum Kultury Sokół

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl