Rozmaitości
Niedziela, 4 sierpnia 2013 08:58

IV Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum”

Mieszkańcy Krościenka i turyści mają okazję co tydzień wysłuchać muzyki w świetnym wykonaniu. Jest to możliwe dzięki koncertom na najwyższym, profesjonalnym poziomie organizowanym przez Stowarzyszenie PianoClassic.
W sobotę w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza mieliśmy niezwykłą okazję, by kolejny raz cieszyć się pięknem muzyki klasycznej z udziałem uznanych wirtuozów. W tym dniu odbył się trzeci koncert w ramach IV Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” pod honorowym patronatem J.E. Biskupa Wiesława Lechowicza oraz Krzysztofa Fabera- Starosty Nowotarskiego.

Przed koncertem Dyrektor festiwalu Agnieszka Radwan Stefańska przestawiła występujących artystów, organizatora koncertu, współorganizatora - krościeńską parafię, Mecenasa Festiwalu- ZEW Niedzica S.A. oraz Partnerów: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Crosna SPA - Pensjonat, Publiczne Gimnazjum im Jana Pawła II w Krościenku oraz drukarnię
Veraprint.

W sobotni wieczór ucztę muzyczną przygotowali dla nas: Adam Klarecki- organista Bazyliki Katedralnej we Włocławku i Andrzej Rzymkowski- wirtuoz saksofonu, Kierownik Katedry Instrumentów Dętych Blaszanych w krakowskiej AM, założyciel i prezes Polskiego Stowarzyszenia Saksofonowego. Miłośnicy muzyki organowej i kameralnej mogli zatopić się w dźwiękach utworów Bacha, Händla, Liszta czy Mendelssohna-Bartholdy'ego.

Wielkie brawa po koncercie były dowodem uznania dla kunsztu występujących tego wieczoru artystów i stworzonego przez nich klimatu. Po występie ksiądz proboszcz Henryk Homoncik podziękował artystom za występ, dyrekcji oraz młodzieży z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II za pomoc w organizacji oraz licznie zebranej publiczności za uczestnictwo w tym pięknym wydarzeniu artystycznym.

Wstęp na koncert był bezpłatny. Po koncercie, jak poprzednio, można było ofiarować wolne datki na budowę ochronki.

Tekst i zdj. Zdzisław Soliwoda
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl