Rozmaitości
Środa, 10 września 2014 12:34

IV Festiwal Beskidzka Podkówecka

IV Festiwal Zespołów Regionalnych "Beskidzka Podkówecka odbędzie się w niedzielę 14 września w amfiteatrze w Parku Miejskim w Limanowej początek godz. 15.00.
Festiwal BESKIDZKA PODKÓWECKA organizowany jest po raz czwarty. Organizację tegorocznej edycji festiwalu podjął Burmistrz Miasta Limanowa. Festiwal ma na celu kultywowanie i upowszechnianie bogactwa kultury ludowej, tradycji grup tworzących i działających na terenie Beskidu Wyspowego. Bogate tradycje zespołów winny być inspiracją do zachowania najcenniejszych i autentycznych wartości w śpiewie, tańcu, stroju i obrzędach dla młodego pokolenia a także źródłem do zachowania własnej historii i tożsamości regionalnej. Festiwal będzie okazją do spotkania się zespołów i zaprezentowania swoich osiągnięć mieszkańcom i turystom odwiedzającym naszą piękną ziemię.

Festiwal stanowi podsumowanie akcji Odkryj Beskid Wyspowy w 2014 roku.

Festiwal ma charakter konkursu, w którym bierze udział jeden zespół reprezentujący daną Gminę Beskidu Wyspowego wytypowany przez Gminę lub jej instytucję kulturalną. W IV edycji festiwalu zgłoszono7 zespołów regionalnych.

Zgodnie z zapisem regulaminowym zespoły winny prezentować programy zgodne z tradycją i kulturą danego regionu jaki prezentuje zachowując: właściwy strój, rekwizyty, skład muzyki, gwarę, odpowiedni repertuar tańców
i melodii, a w przypadku programu obrzędowego, obrzęd zgodny z danym regionem.

Komisja Artystyczna w składzie: Aleksandra Szurmiak- Bogucka etnomuzykolog, Michalina Wojtas choreograf, Benedykt Kafel etnograf - dokona w oparciu o regulamin oceny prezentowanych programów.

Program
IV FESTIWAL ZESPOŁÓW REGIONALNYCH BESKIDU WYSPOWEGO„BESKIDZKA PODKÓWECKA”
14 września 2014 roku Amfiteatr w Parku Miejskim w Limanowej
15.00 -15.20 Zespół Regionalny „ZBYRCOK” ze Słopnic
15.25 – 15.45 Zespół Regionalny „POWICHER” z Rdzawki
15.50 – 16.10 Zespół Regionalny „BANDA - BUREK” z Wiśniowej
16.15 – 16.35 Zespół Regionalny „MALI MĘCINIANIE” z Męciny
16.40 – 17.00 Zespół Regionalny „PRZYSZOWIANIE” z Przyszowej
17.05 – 17.25 Zespół Regionalny „LIMANOWIANIE” z Limanowej
17.30 – 17.50 Zespół Regionalny „OLSZOWIANIE” z Olszówki
ok. 18.30 ogłoszenie wyników

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl