Rozmaitości
Piątek, 24 lutego 2017 00:08

IV Festiwal „Materia Prima”: NoGravity Dance Company, Accademia Filarmonica Romana i Teatro Olimpico „Aria” (zdjęcia)

KRAKÓW. Grupa NoGravity Dance Company we współpracy z Accademia Filarmonica Romana i Teatro Olimpico z Włoch pokazała widowisko Aria. Spektakl Emiliano Pellisariego przedstawia zaskakującą choreografię „zawieszoną” kilka metrów nad ziemią.
Tancerze-akrobaci w groteskowych kostiumach wykonali w powietrzu szereg geometrycznych figur, następujących po sobie jak w kalejdoskopie. Na scenie widzowie zobaczyli też barokowy zespół muzyczny, który wykonał muzykę instrumentalną i wokalną.

W spektaklu pojawiły się utwory takich kompozytorów, jak: Antonio Vivaldi, Claudio Monteverdi, Giovanni Battista Pergolesi, Giuseppe Tartini. Przedstawienie stanowiło połączenie tańca, muzyki i śpiewu – teatr i koncert w jednym.

Emiliano Pellisari odwołuje się do słynnego włoskiego „il teatro delle meraviglie” (teatru cudów), który w dobie baroku odwiedzał największe europejskie dwory. Premiera spektaklu odbyła się na początku października w Rzymie w słynnym Teatro Olimpico. Cztery miesiące później Aria zagości w Krakowie.

Kreacja: Emiliano Pellisari
Choreografia: Emiliano Pellisari & Mariana Porceddu
Wybór muzyki: Mariana Porceddu
Występują: Mariana Porceddu, Antonella Perazzo, Eva Campanaro, Nailong
Song, Francesco Saverio Cifaldi, Giuseppe Liuzzo

Muzyka na żywo: Barocca Ensemble Dyrygent: Lorenzo Tozzi; Susanne Bungaard (sopran) Angelo Bonazzoli (sopran), Prisca Amori (skrzypce), Corrado Stocchi (skrzypce), Matteo Scarpelli (wiolonczela),Carolina Pace (flet i obój), Stefano Maiorana (teorba i gitara), Lorenzo Tozzi (klawesyn)

Projekt kostiumów: Daniela Piazza (White Design Studio)
Koncepcja stylu: Nora Buijdoso (MMa Budapest)
Reżyseria światła: Emiliano Pellisari & Vincenzo Turi
Scenografia i maszyneria: Emiliano Pellisari

To zachwycające widowisko zostało zaprezentowane 23 lutego w Nowohuckim Centrum Kultury. W piątek 24 lutego - kolejne przedstawienie.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe festiwalu Materia Prima
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl