Rozmaitości
Środa, 8 stycznia 2014 12:37

II Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie

W dniach 25-26 stycznia br. po raz kolejny strażacy ochotnicy będą rywalizować pomiędzy sobą, podczas II Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie, które odbędą się na stoku PKL - Palenica/Szafranówka w Szczawnicy.
- Zawodnicy muszą pokonać bramki slalomu narciarskiego, ubrani w bojowe umundurowanie i hełm strażacki – to znak rozpoznawczy naszych zimowych zawodów – podkreśla Dariusz Tokarski, jeden organizatorów.

W pierwszym dniu sportowych zmagań strażaków rozegrana zostanie konkurencja indywidualna, a w drugim dniu konkurencja drużynowa. Tym razem w konkurencji drużynowej nie będzie to typowy slalom, ponieważ czterech zawodników trzymając z rękach długi wąż strażacki, będzie musiało równocześnie pokonać trasę slalomu narciarskiego - dodaje D.Tokarski - Nigdzie nie spotyka się przebiegu zawodów w takiej formule jak nasze zawody i dlatego są one nie tylko wyjątkowe, ale również bardzo widowiskowe. Organizowane przez nas zawody są spektakularne, więc w każdej edycji zawodów czy to letnich, czy zimowych chcemy czymś zaskoczyć ich uczestników, aby rywalizacja sportowa dostarczała im wiele emocji, oraz stwarzała dobrą i niezapomnianą zabawę.

- Nasze zawody stały się jednymi z najpoważniejszych imprez sportowych letnich i zimowych w kraju dla strażaków OSP. Wzbudzają spore zainteresowanie i na trwałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych dla strażaków ochotników. Zgłaszają się do nas drużyny z całego kraju i przyjeżdżają wraz z kibicami, więc staramy się, aby każde zawody miały dodatkowo oprawę artystyczną – mówi Tokarski.

Poprzednie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie odbyły się w lutym ub. roku na stoku Arena Narciarska Jaworki/Szczawnica. W konkurencji indywidualnej zwyciężył Łukasz Stoch (OSP Ząb), przed Mateuszem Mastalskim (OSP Szczawnica) i Przemysławem Kasprzakiem (OSP Jaworki).

W konkurencji drużynowej najlepsi okazali się druhowie z OSP Ząb.

Organizatorami Zawodów są Dariusz i Zbigniew Tokarscy TOK-BIKE Szczawnica, Christophe Mańkowski THERMALEO Sp. z o.o. / Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Szczawnica S.A. Współorganizatorem Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego.

opr.s/

źródło: organizator

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl