Rozmaitości
Piątek, 3 listopada 2017 15:30

II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. L. van Beethovena

Koncertem Marty Kowalczyk (skrzypce) i Łukasza Chrzęszczyka (fortepian), zdobywcami Grand Prix I edycji Międzynarodowego Konkursu im. L. van Beethovena, rozpocznie się druga edycja tego festiwalu. Zapraszamy do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Pierwszy koncert 5 listopada o godz. 19. Festiwal potrwa do 12 listopada.
II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im Ludwiga van Beethovena jest organizowany wspólnie przez: Internationale Beethoven Gesellschaft e.V z siedzibą w Berlinie, Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, Europejskie Forum Muzyki Polskiej e.V. i Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Celem konkursu jest propagowanie muzyki kameralnej Ludwiga van Beethovena oraz polskiej muzyki współczesnej.

W tegorocznym konkursie wezmą udział zespoły z Europy oraz Japonii, Korei Południowej, Chin, USA, Indonezji i Argentyny. W dniach 7-11 listopada odbędą się przesłuchania II i III rundy konkursu a w niedzielę, 12 listopada, o godz. 12:00 zapraszamy na ceremonię wręczenia nagród i koncert laureatów.

Szczegóły na stronie Europejskiego Centrum Muzyki.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl