Rozmaitości
Poniedziałek, 24 czerwca 2013 10:12

III Małopolskie Dni Jana Pawła II w Zakopanem (zdjęcia)

W Zakopanem odbyły się imprezy z okazji III Małopolskich Dni Błogosławionego Jana Pawła II, podczas których można było zwiedzić miejsca bliskie Ojcu Świętemu - Księżówkę, Kompleks klasztorny sióstr i braci Albertynów.
Punktem kulminacyjnym zakopiańskich obchodów był koncert w kościele Św. Krzyża podczas którego wystąpiła znana z Grupy pod Budą i Piwnicy pod Baranami Anna Treter z zespołem.

Małopolskich Dni bł. Jana Pawła II organizowane są przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Tegorocznym obchodom patronują słowa papieża: "Bądźcie dla świata obliczem miłości", które wypowiedział zwracając się do młodzieży podczas Czuwania Modlitewnego w Toronto 27 lipca 2002 roku.

Pierwsze Dni odbyły się z okazji beatyfikacji Jana Pawła III w 2011 roku. Poprzez organizację imprezy Instytut chce przybliżyć osobę Bł. Jana Pawła II poprzez wydarzenia kulturalne i artystyczne. W programie tegorocznej edycji znalazły się koncerty plenerowe, wystawy, pikniki rodzinne, rajdy górskie oraz zwiedzanie klasztorów i kościołów. Impreza objęła 12 miast i miejscowości w Małopolsce.

rw/ zdj. Piotr Korczak

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl