Rozmaitości
Sobota, 5 maja 2018 11:43

III Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy o Kulturze Fizycznej i Olimpizmie KalosKagathos 2018

W auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu odbył się finał III Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Fizycznej i Olimpizmie KalosKagathos 2018.
Organizatorami konkursu byli Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu oraz Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu PPWSZ w Nowym Targu. Idea wspólnej realizacji konkursu wynika z zacieśniania współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi z uczelnią szkołami. Konkurs miał charakter dwuetapowy. Etap szkolny wyłonił reprezentantów do finału. W konkursie wzięło udział 50 uczniów szkół średnich powiatów: nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego i limanowskiego.

Przedsięwzięcie uzyskało aprobatę Małopolskiego Kuratora Oświaty który wraz z Polskim Komitetem Olimpijskim, Starostą Powiatu Nowotarskiego oraz Jego Magnificencją objęli honorowe patronaty.

W trakcie sprawdzania prac konkursowych uczniowie uczestniczyli w wykładach zaproszonych gości z Polskiej Akademii Olimpijskiej. Wystąpienia znawców tematyki olimpijskiej, dra Wiesława Firka oraz dr Katarzyny Płoszaj z AWF w Warszawie, miały charakter popularnonaukowy.

Laureatami konkursu w kategorii indywidualnej zostali:
1. Mateusz Boczoń z I Liceum Ogólnokształcącego im.Władysława Orkana w Limanowej,
2. Milena Czachurska z I Liceum Ogólnokształcącego im.Władysława Orkana w Limanowej
3. Iwona Jarząbek z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu.

W kategorii drużynowej, do punktacji brano pod uwagę wyniki najlepszych pięciu reprezentantów. Ostatecznie pierwsze trzy miejsca podium zajęli:
1. I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej,
2. Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu,
3. Liceum Ogólnokształcące nr 1. im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie cennych nagród ufundowanych przez rektora i Radę Rodziców ZSE w Nowym Targu odbyło się przy udziale JM dr. hab. Stanisława Gulaka, wizytator Beaty Cholewy oraz reprezentującego władze powiatu Bogusława Waksmundzkiego.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl