Rozmaitości
Sobota, 11 kwietnia 2020 10:21

Hotel dla medyka

W Krakowie ruszył drugi hotel dla Medyka. Będzie nim Hotel Galaxy, położony w sąsiedztwie Starego Miasta, tuż nad Wisłą, przy ulicy Gęsiej. Co istotne, z inicjatywą udostępnienia obiektu na ten cel zgłosił się sam właściciel hotelu.
- Bardzo dziękuję za ten dobry przykład odpowiedzialności biznesu. I przykład działań adekwatnych do potrzeb. Dziś „elastyczność” to słowo klucz. Hotel Galaxy chcemy przeznaczyć dla lekarzy, personelu medycznego, a także dla Krakowskiego i Tarnowskiego Pogotowia Ratunkowego. Pracownicy medyczni będą mogli udać się tam i odpocząć po ciężkiej pracy. To też ważne, by zminimalizować ryzyko zakażeń wśród ich bliskich. Szukamy kolejnych miejsc, które będą mogły taką funkcję pełnić. W toku są także działania związane z uruchomieniem kolejnych izolatoriów – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Na mocy umowy użyczenia, zawartej między Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie a hotelem, na potrzeby kadry medycznej udostępniony został cały, liczący 200 pokoi obiekt. Pracownicy medyczni będą mogli z nich korzystać do momentu zakończenia epidemii. Część osób spędzi tam już Święta.


mat. prasowy, zdjęcie ze strony galaxyhotel.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl