Rozmaitości
Czwartek, 27 lutego 2014 20:43

Hokeiści Podhala i Cracovii zjednoczeni dla kolego. Dla Roberta Bieli zebrano ponad 4,5 tys. zł

NOWY TARG. Podczas niedzielnej akcji na rzecz Roberta Bieli zebrano 4 tys. 580 zł. To efekt zbiórki prowadzonej wśród kibiców, aukcji oraz fundusze zebrane przez hokeistów Cracovii. - Kwota została przekazana Robertowi wraz z oryginalną koszulką Podhala nr 69, czyli taką z którą występował w trakcie swojej kariery zawodniczej - informuje MMKS Podhale.
Ostatniemu spotkaniu hokejowemu PLH w sezonie 2013/2014 pomiędzy MMKS Podhale Nowy Targ Comarch Cracovia przyświecał szlachetny cel. Mecz dedykowany był Robertowi Bieli - byłemu hokeiście Podhala.

Kariera tego niezwykle utalentowanego zawodnika została brutalnie przerwana przez chorobę, która wymaga ciągłego leczenia i nie małych środków finansowych. Podczas meczu hokeistki MMKS Podhale zbierały wolne datki, a w przerwach prowadzono licytacje na rzecz chorego na stwardnienie rozsiane Roberta Bieli.

"Dzięki ofiarności i życzliwości kibiców Podhala, na których zawsze można liczyć w takich sytuacjach udało się w trakcie meczu zlicytować oryginalne koszulki Podhala z numerem, 69 jakim Robert swego czasu grał w Podhalu. Jedna z koszulek osiągnęła cenę kilkuset zł, inna - trafiła do młodego kibica Podhala, który zaoferował za nią wszystkie swoje oszczędności. Ponadto kibice mogli wylicytować kalendarze MMKS Podhale na rok 2014 z podpisami artystów Polski z grudniowego meczu gwiazd, książkę Olimpijczycy spod Tatr z autografami występujących w nim olimpijczyków oraz pamiątkowe zdjęcie z meczu Olimpijczyków Podhala a Olimpijską Reprezentacją Polski z podpisem Mariusza Czerkawskiego. Do akcji pomocy choremu hokeiście włączyła się też drużyna Comarch Cracovii, która przed rozpoczęciem meczu w pięknym geście ofiarowała kopertę z pieniędzmi za co w imieniu organizatorów pragniemy serdecznie podziękować. Po podsumowaniu aukcji i zbiórki na nowotarskim lodowisku nastąpiło przekazanie środków Robertowi Bieli i Jego Rodzinie co spotkało się z ogromnym wzruszeniem samego zainteresowanego jak i ogromną wdzięcznością całej Rodziny. My wszyscy biorący udział w akcji i dokładający swoją cegiełkę mamy nadzieję, że uzbierane środki są wyrazem solidarności i nie tylko duchowego wsparcia nas wszystkich w ciągłej walce z chorobą od lat toczonej przez Roberta. Wszystkim biorącym udział w akcji w imieniu Roberta i Jego Rodziny pragniemy serdecznie tą drogą podziękować, a jako Organizatorzy mamy nadzieją, że kolejne akcje w tak szczytnym celu spotkają się z jeszcze większym odzewem. Bo nie ma nic piękniejszego jak móc dawać radość i wzruszenie tym, których los tak mocno doświadczył" - piszą przedstawiciele nowotarskiego Klubu: Gabriela Jamka, Roksana Koszut i Grzegorz Batkiewicz.

opr. s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl