Rozmaitości
Czwartek, 23 stycznia 2014 21:10

Historia Nowego Targu i Kieżmarku - wystawa w nowotarskim Ratuszu (zdjęcia)

NOWY TARG. W Ratuszu otwarta została wystawa pt. "Śladami historii miast pogranicza polsko-słowackiego Nowego Targu i Kieżmarku". Na ekspozycji znalazły się najcenniejsze eksponaty związane z miastami. Przy okazji obejrzeć można niedawne odkrycia archeologiczne, czyli m. in.monety znalezione w 2012 r. - kilka metrów od Ratusza.
Zbiory pochodzą zarówno z zasobów nowotarskiego, jak i kieżmarskiego muzeum. Wśród tych najciekawszych jest przykładowo - siekierka licząca sobie kilka tysięcy lat. Ekspozycję zwiedzać można do połowy marca.

Wystawa jest jednym z elementów projektu "Śladami historii miast pogranicza polsko – słowackiego Nowego Targu i Kieżmarku", który obejmuje także audioprzewodniki w trzech językach - polskim, słowackim i angielskim (będą one do pobrania ze strony internetowej a także rozprowadzane na płytach CD), stworzenie strony internetowej (www.sladamihistorii.nowytarg.pl), prezentacja multimedialna oraz wersja interaktywna dostępna na płycie CD wraz z plikami audioprzewodnika (mp3).

W materiałach ujęty został rys historyczny Nowego Targu i Kieżmarku i wzajemne relacje tych miast. Teksty przygotowały Joanna Voit i Erika Cintulova.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach współpracy transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. - przygotowała Dominika Wolska.

s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl