Golemo
Rozmaitości
Piątek, 21 września 2018 14:16

Historia Modelarstwa na Podhalu

W Powiatowym Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Historia Modelarstwa na Podhalu w 100-lecie Odzyskania Niepodległości.
Historia modelarstwa lotniczego w Nowym Targu ma bardzo długą historię z którą nierozerwalnie związana jest osoba, która poświęciła wiele lat swojego życia modelarstwu. Modelarstwo lotnicze to pasja, to właściwie całe życie Pana Tadeusza Wiśniowskiego.

Na wernisażu oprócz Pana Wicestarosty Władysława Tylki, Pana Burmistrza Grzegorza Watychy, Dyrektora Powiatowego Centrum Kultury Pana Tadeusza Watychy oraz koleżanek i kolegów ze szkolnej ławki stawili się uczniowie i wychowankowie Pana Tadeusza - modelarze, których zaraził swoją pasją.

Pan Tadeusz w swoich pracowniach spędzał praktycznie całe dnie od rana do późnej nocy poświęcając swój czas i energię modelarstwu, oraz na organizację zawodów w Nowym Targu, na terenie powiatu, na terenie województwa, na terenie kraju i poza Polską. Modelarze wyjedżali pod wodzą pana Wiśniowskiego na przeróżne zawody zagraniczne odnosząc liczne sukcesy.

Podczas wystawy można było obejrzeć zdjęcia, które u wychowanków Pana Tadeusza wzbudziły piękne wspomnienia i ogromne wzruszenie. Oprócz zdjęć były też kroniki, dyplomy, medale, puchary opowiadające historię modelarstwa w Nowym Targu. Wszystkie te piękne pamiątki skrupulatnie zgromadził pan Tadeusz - by jak mówi pozostawić ślad by nie zatarła się pamięć o długiej i ciekawej Historii Modelarstwa na Podhalu.

Na zakończenie odbyły się gratulacje, podziękowania, wręczenie prezentów i oczywiście wszyscy zebrani goście odśpiewali wzruszonemu Panu Tadeuszowi 100 lat!


mat. prasowy Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, zdjęcia Szymon Pyzowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl