Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 12 maja 2013 19:24

Harcerska akcja - „100 litrów na 100-lecie”

1-7 lipca Zakopane stanie się stolicą polskiego harcerstwa. W tych dniach na Górnej Równi Krupowej odbywać się będzie Zlot na Stulecie Harcerstwa w Zakopanem, w którym weźmie udział tysiąc harcerzy z całej Polski.
Z tej okazji Podhalański Hufiec ZHP wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – oddział w Zakopanem zapraszają do wzięcia udziału w akcji „100 litrów na 100 lecie”.

Od 15 maja do 7 lipca w siedzibie Centrum Krwiodawstwa przy ul. Szymony 14 (budynek Urzędu Skarbowego) będzie można oddać krew, wspierając akcję podhalańskich harcerzy.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Aby wziąć udział w akcji, oddanie krwi należy poprzedzić hasłem „Stulecie Harcerstwa w Zakopanem”. Wyniki będą na bieżąco przekazywane na profilu Zlotu Harcerstwa na Facebooku.

mat. prasowe, opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl