Rozmaitości
Poniedziałek, 12 maja 2014 22:29

Hagart rozwija skrzydła - pomóżcie... (zdjęcia)

Są młodzi, utalentowani i grają na rogach myśliwskich. To członkowie zespołu "Hagart" - studenci wydziału leśnego z krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego. To oni uświetniają ważne myśliwskie imprezy, kultywują tradycje kultury myślistwa polskiego i zdobywają nagrody dla Małopolski.
Zespół powstał na początku lat 90-ch z inicjatywy studentów Uniwersytetu Rolniczego. Młodzież zwróciła się do swojego ulubionego profesora z wydziału dr Tadeusza Kubackiego z prośbą o prowadzenie zespołu.

W organizacji i doposażeniu młodych muzyków pomogła Rada Wydziału, Dyrekcja Lasów Państwowych, Polski Związek Łowiecki zarządy okręgowe. Zespół powstał dzięki instytucjom, które zrozumiały ideę pięknego przedsięwzięcia. Nauczyciel zatrudnił profesjonalnych instruktorów, którzy nauczyli młodzież pracy na tych trudnych instrumentach, pracy przeponą, sztuki zadęcia. Nauka przychodziła łatwiej tym, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z grą na rogu. Uczyli się szybciej, bo nie mieli wypracowanych nieprawidłowych nawyków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Zespół Hagart w 2010 po raz pierwszy wygrał konkurs gry na rogu walcząc o Róg Zbramira na Niepołomickim Zamku. Pokonał do tej pory dwa najsilniejsze zespoły w Polsce Denatror z Poznania i Akteon z Warszawy. Trzy lata temu zajął piąte miejsce wśród europejskich zespołów na konkursie w Bratysławie. Został wtedy najlepszym zespołem polskim. W tym roku wygrał znów walkę o Róg Zbramira w Niepołomicach.

Niestety zespół utrzymuje się tylko z darowizn. Od 19 do 22 czerwca zamierza miał wziąć udział w konkursie o Róg Wolskiego w Czułowie. Zabrakło pieniędzy na zakwaterowanie czternastu osób i kwoty około 6 tysięcy złotych. Dyrekcja zespołu zwraca się z prośbą o pomoc i dziękuje tym, którzy mogą jej udzielić . Każda kwota jest potrzeba.

Numer Konta
Bank BPH 671060 0076 0000 3210 0014 7293 z dopiskiem "Darowizna dla zespołu Hagart"
Zespół Hagart wystąpi w Krakowie niebawem bo 22 i 23 na płycie krakowskiego Rynku podczas Festiwalu Nauki.

am
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl