Rozmaitości
Piątek, 8 lipca 2016 12:01

Gwiazdy światowego folku m.in. z Pakistanu, Brazylii, Indonezji i Kostaryki - w Małopolsce

W poniedziałek 11 lipca w Myślenicach rusza III edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Przez 10 dni w Myślenicach, Miechowie i Suchej Beskidzkiej zagrają zagraniczne i polskie gwiazdy muzyki folkowej. Kumulacje festiwalowych wydarzeń i największe koncerty przewidziano między 14 a 17 lipca na zabytkowym rynku w Myślenicach.
Do Małopolski przyjedzie w sumie 350 wykonawców z Kostaryki, Brazylii, Francji, Słowacji, Węgier, Serbii, Macedonii, Pakistanu, Indonezji i Tajwanu. Każda z grup zaprezentuje najciekawsze elementy swojego folkloru tanecznego i muzycznego. Wszystkie wydarzenia uzupełnione będą o koncerty polskich i zagranicznych zespołów czerpiących inspiracje
z folkloru.

- Większość z naszych wydarzeń będzie mieć charakter plenerowy. Chcemy bowiem zgromadzić jak największą publiczność. W ubiegłym roku było to ponad 40 tys. widzów. Liczymy, że w tym roku uda nam się powtórzyć ten sukces. W programie każdy znajdzie coś dla siebie – wyjaśnia Piotr Szewczyk dyrektor Festiwalu.

Nowoczesna formuła tego wydarzenia sprawia, że nie jest to klasyczny festiwal folkloru lecz międzykulturowe spotkanie sięgające zarówno do tradycji, jak i nowoczesności. Ta próba łączenia dwóch rzeczywistości sprawia, że w programie wydarzenia każdy odnajdzie propozycje dla siebie. W tym roku organizatorzy przygotowali nie tylko koncerty, ale także kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła, warsztaty artystyczne, specjalną strefę dla dzieci, konkursy i zabawy, degustację zagranicznych przysmaków regionalnych, galę ogólnopolskiego festiwalu fraszki o tematyce folkowej oraz korowód ulicami miasta. Artyści zatańczą także podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Szczegółowy program na www.festival.myslenice.pl

źródło: Wrota Małopolski

Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl