Rozmaitości
Niedziela, 10 lipca 2016 12:33

Grzegorz Turnau zaprasza do Krakowa

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Stare Dębniki. Nowa Perspektywa”. Czterdziestu fotografików amatorów walczyło by w jak najbardziej wyjątkowy sposób ukazać piękno jednej z dzielnic Krakowa. Nagrody wyróżnionym wręczył podczas wernisażu prac znany mieszkaniec miasta Grzegorz Turnau.
Dziesięć dni, pięć zdjęć konkursowych, pięciu jurorów i cztery nagrody. Tak w liczbach można opisać projekt, który firma Echo Investment przygotowała z myślą nie tylko o mieszkańcach Krakowa. W konkursie fotograficznym „Stare Dębniki. Nowa Perspektywa” udział wzięło kilkudziesięciu uczestników, którzy udali się na teren inwestycji Park Avenue Apartments
i sfotografowali otaczającą przestrzeń wedle własnego uznania.

- Zaskoczyła nas ilość i jakość nadesłanych zgłoszeń. Mieliśmy ogromny problem z wyborem najlepszej trójki. Cieszymy się, bo przez cały tydzień odwiedziło nas wiele osób próbujących sfotografować Stare Dębniki w nowej perspektywie. Zapraszamy wszystkich na wystawę, która potrwa do 31 sierpnia – mówi Jakub Tamborowski, szef biura sprzedaży.
Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody i ekskluzywne wczasy na portugalskiej wyspie Madera. W jury zasiedli przedstawiciele Echo Investment, Krakowianin – wybitny artysta Grzegorz Turnau, a przewodniczyła im Dorota Wróblewska, promotorka imprez związanych z modą i sztuką.

Park Avenue Apartments to inwestycja niezwykła, stąd pomysł by stała się tematem konkursu fotograficznego. Jej związek z otoczeniem – sąsiedztwem Parku Dębnickiego - podkreśla zieleń ogrodowa starannie zaprojektowana przez architektów krajobrazu. Związek z naturą dopełnia mała architektura: ławki, dyskretne oświetlenie i plac zabaw. Modernizm wprowadził do architektury przejrzystość i funkcjonalność. Nadał obiektom elegancji i ponadczasowej formy. Właśnie po te wartości sięgnęli projektanci apartamentowców, nie poddając się przejściowym modom i chwilowym trendom. Modernistyczne wille Park Avenue Apartments wpisano w historyczny kontekst okolicy, kontynuując i rozwijając architektoniczne tradycje miejsca.

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl