Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 23 marca 2017 10:43

Gratulacje dla ekonomistów z Grybowa

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk pogratulowali uczennicom Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, które zdobyły I miejsce w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Po laury sięgnęły: Izabela Grzesiak, Julita Forczek i Paulina Migacz - uczennice w zawodzie technik ekonomista.
- Ten sukces świadczy o wysokim poziomie nauczania w naszych szkołach – mówi starosta Marek Pławiak. – Uczniowie z placówki w Grybowie już po raz trzeci sięgnęli z powodzeniem po najwyższe noty. Gratuluję zapału do pracy i chęci pogłębiania wiedzy w tak trudnej dziedzinie jak ubezpieczenia społeczne.

Przypomnijmy: Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie bierze udział w projekcie edukacyjnym dla szkół ponadgimnazjalnych „Lekcje z ZUS”. Celem programu jest kształtowanie świadomości młodzieży o ubezpieczeniach społecznych. Młodzi uczą się też zasad solidaryzmu społecznego i praktycznej wiedzy niezbędnej przyszłym przedsiębiorcom. Zwieńczeniem udziału w „Lekcjach z ZUS” w poprzednich latach było uczestnictwo w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, a w tym roku uczestnictwo w olimpiadzie pod tym samym tytułem. Przez trzy kolejne lata szkoła zajmowała pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie konkursu i olimpiady, co jest równoznaczne z reprezentowaniem województwa małopolskiego na etapie centralnym w Warszawie. Kolejny finał odbędzie się 26 kwietnia 2017 roku w Centrali ZUS w Warszawie. Małopolskę będą reprezentowały: Izabela Grzesiak, Julita Forczek i Paulina Migacz - uczennice w zawodzie technik ekonomista.

W spotkaniu wzięli również udział: dyrektor ZSZ w Grybowie dyrektor Lesław Tarasek, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Justyna Serafin, która przygotowuje uczniów do konkursów i olimpiad i wicedyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl