Rozmaitości
Środa, 8 listopada 2017 20:39

Gra niepodległości

Tradycyjnie w okolicy Święta Odzyskania Niepodległości, III Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego im Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, zapraszają serdecznie wszystkich uczniów i nauczycieli z Krakowa i okolic do wzięcia udziału w grze terenowej „Śladami Niepodległości".
Gra skierowana jest do uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum.

Tematyka gry nawiązuje do wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości w roku 1918. W tegorocznej edycji, która odbędzie się w piątek, 10 listopada 2017, tematem przewodnim będzie „Rok 1917 – czyli na rok przed odzyskaniem niepodległości"

W tym roku zgłosiło się 45 zespołów klasowych co daje prawie 1000 uczniów uczestniczących w grze miejskiej.

Gra terenowa jest formą obchodzenia Święta Niepodległości w naszych szkołach. Współorganizatorami tej krakowskiej zabawy dla uczniów są: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz studenci historii krakowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie naszego liceum angażują się w organizację gry jako obsługa techniczna. Nad grą patronat sprawuje Polskie Towarzystwo Historyczne.

W zeszłorocznej edycji udział wzięło prawie 1500 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Krakowa i okolic. Widząc zaangażowanie uczniów w zdobywanie wiedzy oraz podczas zmagań, zawsze chcemy jak najgodniej wyróżnić nagrodzone klasy i szkoły. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: Więcej informacji o grze można znaleźć na stronie http://www.sto64.krakow.pl/GraNiepodleglosci

- Od początku swojego istnienia, Zespół Szkół Ogólnokształcących STO wpisuje się w mapę edukacyjną, kulturalną i społeczną Krakowa. Społeczność szkolna organizuje lub uczestniczy w licznych przedsięwzięciach, wychowując oraz realizując w ten sposób Misję szkoły i wizerunek absolwenta. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Juliusza Słowackiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego działa od 1989 roku, kiedy to przy Akademii Górniczo - Hutniczej zostało założone Koło Terenowe nr 64 STO. W 1990 roku zainaugurowano rok szkolny w jednych z pierwszych szkół społecznych w Krakowie – Społecznej Szkole Podstawowej nr 4 i w III Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. W naszych szkołach kładziemy nacisk na poszanowanie tradycji i wartości. Uroczystości uświetnia poczet sztandarowy, śpiewany jest hymn szkolny. Uczennice i uczniów obowiązują galowe mundurki. Szkoła ma własną misję, wypracowaną przez całą społeczność szkolną i wizerunek absolwenta dla każdego etapu kształcenia. Przywiązujemy wagę do uroczystego obchodzenia świąt państwowych i szkolnych. Naszą tradycją są także wydarzenia integrujące społeczność szkolną, takie jak uroczystości Inauguracji i Zakończenia Roku Szkolnego w Katedrze na Wawelu, Opłatek Szkolny oraz Piknik Rodzinny - wymienia Michał Lech, asystent dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

opr.s/

źródło: szkoła

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl