Rozmaitości
Czwartek, 28 czerwca 2018 20:48

Gospodarstwo Marii i Stanisława Rychtarczyk z Gronia najbezpieczniejsze w Małopolsce

W krakowskim Klubie Dziennikarza „Pod Gruszką” odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego XVI Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Państwową Inspekcję Pracy pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Do konkursu z województwa małopolskiego zgłosiło się ponad 170 gospodarstw. Wojewódzka komisja konkursowa złożona ze specjalistów Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowej Inspekcji Pracy, Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i Izby Rolniczej oraz sponsorów po wizytacji wszystkich gospodarstw uznała, że najbezpieczniej jest u Państwa Marii i Stanisława Rychtarczyków w Groniu i oni będą reprezentować Małopolskę w etapie centralnym. Gospodarstwo Państwa Rychtarczyków będzie rywalizować o prymat najbezpieczniejszego w Polsce z 15 gospodarstwami z pozostałych województw. Do XVI Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne zgłosiło się 1087 gospodarstw, w sumie ponad 18000 gospodarstw od pierwszej edycji. Celem konkursu jest promocja zasad i ochrona życia i zdrowia w gospodarstwie rolnym. Główną nagrodą w konkursie poza uznaniem, że się ma najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w Polsce jest ciągnik rolniczy. Fundatorem nagrody jest Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pan Adam Sekściński.

W najbezpieczniejszym małopolskim gospodarstwie hodowane są owce i produkowane certyfikowane wyroby z mleka.

Zwycięzcom a także wszystkim pozostałym rolnikom z terenu działania Placówki KRUS w Nowym Targu składamy gratulację. Nie łatwo było pokonać gospodarstwo, w którym praktycznie nie występują zagrożenia mogące skutkować zdarzeniami wypadkowymi. W tegorocznym konkursie z terenu działania Placówki KRUS w Nowym Targu audytowi bezpieczeństwa poddały się gospodarstwa: Pana Jacka Rafacza z Cichego – wyróżnienie w etapie regionalnym, Pana Andrzeja Wacława z Czarnej Góry, Państwa Anety i Daniela Makuch z Leśnicy, Pana Stanisława Kowalczyka ze Starego Bystrego, Jana Zapotocznego z Bańskiej Wyżnej, Pawła Krupy z Cichego oraz Grzegorza Kruczaka z Cichego.

Wszystkich pozostałych rolników z naszego rejonu zachęcamy do zgłoszenia się do kolejnej przyszłorocznej edycji konkursu.

Andrzej Mozdyniewicz PT KRUS Nowy Targ, zdj. PT KRUS Nowy Targ
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl