Rozmaitości
Czwartek, 28 czerwca 2018 20:48

Gospodarstwo Marii i Stanisława Rychtarczyk z Gronia najbezpieczniejsze w Małopolsce

W krakowskim Klubie Dziennikarza „Pod Gruszką” odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego XVI Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Państwową Inspekcję Pracy pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Do konkursu z województwa małopolskiego zgłosiło się ponad 170 gospodarstw. Wojewódzka komisja konkursowa złożona ze specjalistów Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowej Inspekcji Pracy, Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i Izby Rolniczej oraz sponsorów po wizytacji wszystkich gospodarstw uznała, że najbezpieczniej jest u Państwa Marii i Stanisława Rychtarczyków w Groniu i oni będą reprezentować Małopolskę w etapie centralnym. Gospodarstwo Państwa Rychtarczyków będzie rywalizować o prymat najbezpieczniejszego w Polsce z 15 gospodarstwami z pozostałych województw. Do XVI Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne zgłosiło się 1087 gospodarstw, w sumie ponad 18000 gospodarstw od pierwszej edycji. Celem konkursu jest promocja zasad i ochrona życia i zdrowia w gospodarstwie rolnym. Główną nagrodą w konkursie poza uznaniem, że się ma najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w Polsce jest ciągnik rolniczy. Fundatorem nagrody jest Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pan Adam Sekściński.

W najbezpieczniejszym małopolskim gospodarstwie hodowane są owce i produkowane certyfikowane wyroby z mleka.

Zwycięzcom a także wszystkim pozostałym rolnikom z terenu działania Placówki KRUS w Nowym Targu składamy gratulację. Nie łatwo było pokonać gospodarstwo, w którym praktycznie nie występują zagrożenia mogące skutkować zdarzeniami wypadkowymi. W tegorocznym konkursie z terenu działania Placówki KRUS w Nowym Targu audytowi bezpieczeństwa poddały się gospodarstwa: Pana Jacka Rafacza z Cichego – wyróżnienie w etapie regionalnym, Pana Andrzeja Wacława z Czarnej Góry, Państwa Anety i Daniela Makuch z Leśnicy, Pana Stanisława Kowalczyka ze Starego Bystrego, Jana Zapotocznego z Bańskiej Wyżnej, Pawła Krupy z Cichego oraz Grzegorza Kruczaka z Cichego.

Wszystkich pozostałych rolników z naszego rejonu zachęcamy do zgłoszenia się do kolejnej przyszłorocznej edycji konkursu.

Andrzej Mozdyniewicz PT KRUS Nowy Targ, zdj. PT KRUS Nowy Targ
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl