Kopalnia
Rozmaitości
Środa, 6 lipca 2016 20:20

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Podczas gdy na Mazurach trwa Rajd Polski także w Małopolsce fani sportów motorowych nie mają powodów do narzekań. Ścigano się w miniony weekend w Gorlicach a już za tydzień zawody odbędą się w Limanowej.
5 i 6 Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski odbyła się w dniach 24-26 czerwca na Magurze Małastowskiej koło Gorlic.

Obie rundy - rozegrane w upalną sobotę i niedzielę wygrał Andrzej Szepieniec jadący Mitsubishi Lancerem Evo IX grupy E1, zbliżając się w dodatku do rekordu trasy osiągając 1.39,503!

III Edycja Wyścigu Magura Małastowska to również okazja do osiągania bardzo wysokich prędkości - kierowcy najmocniejszych samochodów poruszali się po trasie z prędkościami bliskimi 220 km/h.

Zawody ukończyło 36 kierowców. Ścigano się w kilku klasyfikacjach szerzej o rywalizacji i wynikach poszczególnych przejazdów na stronie organizatora www.wyscigmagura.pl

Już w nadchodzący weekend fani motosportu ściągną do Limanowej gdzie odbędzie się Wyścig Górski który będzie 7 i 8 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zaplanowane pomiędzy 8 a 10 lipca zawody będą ósmą edycją tej widowiskowej imprezy w Limanowej.

Poniżej film podsumowujący ubiegłoroczną edycjęWięcej informacji na temat Wyściugu Górskiego w Limanowej na stronie www.wysciggorski.pl

wo/ fot. Grzegorz Kozera

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl