Rozmaitości
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 20:38

Gorce Ultra Trial za nami (zdjęcia)

Podczas sierpniowego długiego weekendu, Gorcami zawładnęli biegacze górscy. W sobotę i niedzielę, w ramach imprezy Gorce Ultra Trial, odbyły się trzy biegi, na dystansach 20, 40 i 80 km. Po drodze do zaliczenia były cztery podstawowe i najbardziej niezwykłe gorczańskie szczyty: Lubań, Turbacz, Kudłoń i Gorc.
Jak mówili sami zawodnicy, trasa momentami nie była łatwa, ale widoki rekompensowały trudy biegu. Natomiast sama impreza była profesjonalnie przygotowana, a trasy biegowe wyznaczone czytelnie.

W sobotę od 5 rano zmagano się z dystansami 40 i 80 km. Na krótszej trasie pierwszy był Artur Jabłoński, drugi Jędrzej Josypienko, a trzecia Katarzyna Winiarska. Natomiast w morderczym 80-kilometrowym biegu zwyciężył Artur Baran, przed Krzysztofem Lisakiem i Waldemarem Pitalą. Najlepszą kobietą była Małgorzata Kabat, która na mecie pojawiła się dziewiętnasta.

W niedzielnym biegu pierwszy był Vit Oteurel, a niedługo po nim na metę przybiegli Michał Sedlak i Jacek Gardener. Najlepszą kobietą na tym dystansie była Danuta Woszczek.

Zawodników przebiegających przez linię mety wraz z organizatorami witał proboszcz parafii Ochotnica Górna ksiądz dr Stanisław Kowalik. Na twarzach wszystkich startujących, mimo zmęczenia, widać było uśmiech i szczęście.

- Każdy, kto dotrze na metę, ma zaliczona całe Gorce – żartowali organizatorzy.

Joanna Dziubińska


źródło: pieniny24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl