Rozmaitości
Wtorek, 30 sierpnia 2016 13:43

Gminne Dożynki w Rzykach

W Rzykach, 27 sierpnia odbyły się Gminne Dożynki 2016. W tym roku wzięli w nim udział liczni goście, władze gminy i powiatu, parlamentarzyści, a także goście z zaprzyjaźnionych miast – Holandii, Łotwy, Niemiec, Moraw i Gruzji.
Rozpoczynający Święto Plonów korowód dożynkowy uformował się w Rzykach Jagódkach, skąd przeszedł do kościoła pw. Św. Jakuba, gdzie odbyła się dziękczynna Msza Święta. Po nabożeństwie korowód przeszedł na plac pod remizą OSP.

Gości powitała prowadząca ceremonię dożynkową Czesława Wojewodzic, prezeska Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie. Z kolei Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak gorąco powitał zagranicznych gości. Starostowie dożynek, państwo Halina i Jan Socha przekazali burmistrzowi pierwszy bochen chleba upieczony z tegorocznej mąki. Chlebem tym częstowani byli wszyscy uczestnicy dożynek.

Podczas korowodu przygrywała Miejska Orkiestra Dęta Andropol, a na scenie występowały chóry, grupy dziecięce i liczne zespoły, min. Zespół Folklorystyczny z morawskiego Breclavia. Natomiast do wieczornej zabawy przygrywał zespół Aramis.

opr. ab

źródło: nowiny.andrychow.eu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl