Rozmaitości
Wtorek, 15 kwietnia 2014 21:03

Głośne czytanie w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczęła realizację zajęć literackich pod hasłem „Głośne czytanie w bibliotece”. Są to cykliczne spotkania, organizowane dla dzieci raz na kwartał, podczas których zaproszeni goście znani i nieznani z terenu naszej gminy czytają młodym słuchaczom bajki, baśnie, legendy, wiersze, opowiastki.
Pierwsze spotkanie - stało się okazją do wspierania współpracy z samorządem lokalnym, a jednocześnie podkreślenia licznych zalet głośnego czytania.

- Jako gościa specjalnego zaprosiliśmy wójta gminy Stanisława Łukaszczyka. Pan wójt czytał głośno baśń uczniom klasy IVa ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej. Dzieci słuchały z wielkim skupieniem i zaciekawieniem, a następnie zadawały Panu wójtowi pytania dotyczące jego zainteresowań oraz zamiłowań czytelniczych. Wójt bardzo chętnie i interesująco odpowiadał na wszystkie pytania. Spotkanie było bardzo miłe, ciekawe i pouczające dla dzieci. Zorganizowana akcja głośnego czytania w bibliotece ma na celu propagowanie idei czytania, zainteresowania książką dzieci, zapoznanie z literaturą dziecięcą oraz korzyści płynące z twórczego kontaktu z dziełem literackim. Każde spotkanie z książką ukazuje, jak ogromną rolę odgrywa ona w procesie wychowywania, uczenia się i rozwoju dziecka. Dziękujemy Panu Wójtowi, że w natłoku obowiązków znalazł czas, by odwiedzić naszą bibliotekę i poczytać dzieciom - komentuje z-ca dyr. Katarzyna Twardosz.

opr.s/

źródło: organizator

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl