Rozmaitości
Poniedziałek, 21 lutego 2011 10:17

Gimnazja w Brzesku i Tarnowie nagrodzone za jedzenie smacznie i zdrowo

Wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo” są szkoły małopolskie. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: plakat społeczny i film reklamowy. W nagrodę laureaci otrzymali tablice multimedialne, a wyróżnionych odwiedzi Road Show Truck.
Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy konkursowej na temat: Kampania społeczna promująca zdrowe odżywianie, gotowanie, niemarnowanie pożywienia oraz wspólne spożywanie posiłków. Nadeszło blisko 120 filmów i ponad 700 plakatów uczniów z całej Polski. Nauczyciele z 458 gimnazjów w Polsce zgłosili blisko 23 000 uczniów z 1014 klas.

Gimnazjaliści wygrali dla swych szkół 20 nowoczesnych tablic multimedialnych. Ponadto wyróżniono 50 klas, które odwiedzi truck z mobilną kuchnią. Odbędą się w nim zajęcia ze specjalistą dietetykiem oraz kucharzem. Truck odwiedzi pięćdziesiąt gimnazjów od 14 marca do 17 czerwca 2011 r. Prace uczniów można oglądać w Galerii plakatu i Galerii filmu umieszczonych na stronie internetowej www.jedzsmacznieizdrowo.pl.

- Ogromnie się cieszymy z liczby prac konkursowych. Bardzo wielu uczniów wzięło czynny udział w propagowaniu idei naszego programu. Wybór zwycięzców był bardzo trudny. Zarówno plakaty, jak i filmy były niezwykle różnorodne. Wykonano je wieloma technikami, często bardzo pracochłonnymi. Na pierwszy rzut oka widać, że uczniowie włożyli w nie wiele pracy i serca. Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym lekcjom oraz stworzonym pracom wiedza o zdrowym odżywianiu utrwali się w świadomości gimnazjalistów – powiedziała Monika Jusińska-Zbiegniewska, manager marki WINIARY.

Warunkiem udziału klasy w konkursie było przeprowadzenie przez nauczyciela lekcji według jednego ze scenariuszy programu stworzonych we współpracy z metodykami. Stanowią one doskonałe uzupełnienie wiadomości z innych przedmiotów takich jak np. biologia czy chemia.

Partnerem społecznym programu była Federacja Polskich Banków Żywności. Patronat honorowy objęła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych. Program zorganizowała marka WINIARY. Misją „Jedz smacznie i zdrowo” jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. Gimnazjalistów uwrażliwiano również na kwestię niemarnowania żywności.

Zwycięskie szkoły w kategorii plakat:
1. Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Brzesku małopolskie
2. Gimnazjum Nr 2 w Gdańsku pomorskie
3. Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie dolnośląskie
4. Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Zduńskiej Woli łódzkie
5. Gimnazjum Nr 3 w Kraśniku lubelskie

Zwycięskie szkoły w kategorii film:
1. Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolski w Budzyniu pomorskie
2. Gimnazjum Nr 2 w Turku wielkopolskie
3. Gimnazjum Dwujęzyczne im. Św. Kingi w Tarnowie małopolskie
4. Gimnazjum Nr 2 w Trzciance wielkopolskie
5. Gimnazjum w Janikowie kujawsko-pomorskie

Na zdjęciu - plakat gimnazjalistów z Brzeska.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl