Rozmaitości
Czwartek, 29 stycznia 2015 20:23

Giełda Vinyl Swap już w najbliższą niedzielę!

Kolekcjonerzy winylowych płyt i zabytkowego sprzętu audio, wytrawni melomani oraz wszyscy, którzy chcą przekonać się, jak „brzmiał” XX wiek, będą mieli okazję spotkać się już w najbliższą niedzielę, 1 lutego, w Galerii Bronowice. O godz. 12.00 startuje Vinyl Swap - giełda wymiany i sprzedaży płyt winylowych i CD, kaset, literatury muzycznej oraz drobnego sprzętu muzycznego.
Stare winyle, przesłuchane kasety, taśmy szpulowe i płyty CD, nieużywane gramofony i „kaseciaki”, nuty oraz książki muzyczne – zamiast wyrzucać na śmietnik, warto przynieść w najbliższą niedzielę do Galerii Bronowice. W godz. 12-20.00 każdy chętny będzie mógł nie tylko zaprezentować swoje kolekcje, ale również sprzedać, kupić lub wymienić się z innymi uczestnikami giełdy Vinyl Swap.

– To wydarzenie dla osób w każdym wieku - zarówno młodych, dla których winyle, a nawet kasety, to już swego rodzaju zabytek, jak i tych nieco starszych, którzy dobrze wiedzą jak wyjątkową miękkość i ciepło barwy głosu potrafią wydobyć czarne krążki - mówi Aleksandra Rzońca, dyrektor Galerii Bronowice. - Akcja już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem Internautów. Na Facebooku swój udział zapowiedziało ponad 140 osób, a do niedzieli zostało jeszcze kilka dni – dodaje.
Bezpłatne, specjalnie przygotowane stoiska czekać będą w godz. 12-20.00 w pobliżu Strefy Relaksu na parterze galerii. W tym czasie uczestnicy imprezy będą też mogli sprawdzić stan techniczny swoich płyt oraz skorzystać ze sprzętu do odsłuchu, który zapewni salon Saturn. Ważnym punktem giełdy będzie występ zespołu The Blues Experience, uczestnika wielu bluesowych imprez, m.in. Rawa Blues czy Festiwalu Ryśka Riedla.

- Vinyl Swap, to raj dla miłośników muzyki, można tu nie tylko znaleźć prawdziwe perełki, ale i poznać świetnych ludzi, kolekcjonerów sercem i duszą - mówi Adrian Karpeta z Non Stop Music, jeden z organizatorów giełdy. - Swoją obecność zapowiedział m.in. pan Stanisław, wielki miłośnik The Beatles, który pierwszą płytę tego zespołu kupił w 1964 roku zamiast zeszytu do matematyki! Przed ślubem musiał sprzedać swoją kolekcję, ale zapisał, komu i co sprzedaje. Dzięki temu po weselu udało mu się wszystko odkupić z wyjątkiem jednej płyty, której szuka do dziś – dodaje.

VINYL SWAP – 01.02.2015, godz. 12-20.00
więcej informacji na: www.galeriabronowice.pl

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl