Rozmaitości
Wtorek, 11 września 2012 13:18

Gala Spotkań z Filmem Górskim (zdjęcia)

ZAKOPANE. W zorganizowanym w ramach tegorocznych 8. Spotkań z Filmem Górskim - Międzynarodowym Konkursie Filmowym Grand Prix zdobył film "Sztuka Wolności” w reżyserii Wojtka Słoty i Marka Kłosowicza.
Jest to dokument o pokoleniu polskich alpinistów, którzy pomimo, a w pewnym stopniu dzięki PRL’owskiej rzeczywistości, dokonali swoich największych sukcesów w najwyższych górach świata.

Pozostałe nagrody:
Nagroda Młodzieżowego Jury / Youth Jury Prize
Good Bye Tibet, reż. Maria Blumencron
Niemcy 2010, 90’

Nagroda Publiczności / Audience Prize
Vertical Sailing Greenland, reż. Sean Villanueva
Belgia 2011, 55’

Specjalne wyróżnienie
Jury zdecydowało o przyznaniu specjalnej nagrody filmowi Verticalemente Demodé w reżyserii Davida Carrari. Film pokazuje wspinaczkę w oryginalny i ekspresyjny sposób przy zachowaniu eleganckiej i oszczędnej formy i stylu.

Nagroda Burmistrza Miasta Zakopane
Jury 8 festiwalu filmów górskich w Zakopanem, pragnie przyznać nagrodę Burmistrza Miasta Zakopanego filmowi „Good Bye Tibet” w reżyserii Marii Blumencron za film, który w poruszający sposób pokazuje niebezpieczną drogę do wolności Tybetańskich dzieci. Jesteśmy świadkami tragedii rodzin, które za cenę rozłąki starają się zachować ciągłość tradycji i tożsamość kulturową.

Nagroda Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego
Za najlepszy film, który pokazuje więź człowieka z naturą - „Erthard Loretan: wdychając zapach nieba” w reżyserii Benoit Aymon. Portret człowieka, który całe życie poświęcił górom. Ten jeden z najwybitniejszych wspinaczy himalajskich unikał rozgłosu medialnego. Jako przewodnik uczył ludzi miłości i szacunku do gór, aż do czasu jego przedwczesnej i tragicznej śmierci w wieku 52 lat.

Nagroda Naczelnika TOPR
Za najlepszy film ukazujący człowieka w ekstremalnych sytuacjach – „Vertical Sailing Greenland”
w reżyserii Sean’a Villanueva. Pełen życia i energii film, tętniący humorem i muzyką. Wyraziste postaci wprowadzają nas w świat niezwykłych przygód w otoczeniu dzikiej i pięknej przyrody.

opr.s/ zdj. Anna Karpiel - Semberecka
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl