Golemo
Rozmaitości
Środa, 14 sierpnia 2019 23:55

Gala Operowa - Viva Moniuszko”

Z okazji 200 rocznicy urodzin oraz Roku Moniuszkowskiego Wieczorna Gala Operowa Viva Moniuszko! to koncert w całości poświęcony naszemu wielkiemu kompozytorowi, twórcy polskiej opery narodowej – Stanisławowi Moniuszce.
Odbył się on 14 sierpnia wieczorem w Pijalni Głównej
Zabrzmiały więc wszystkie największe jego dzieła m. in.: Mazur z I aktu z opery „Halka” , Aria Stolnika O mościwi mi panowie z I aktu opery „Halka”, Tańce góralskie z III Aktu opery „Halka”, Aria Jontka Szumią jodły na gór szczycie z IV aktu opery „Halka”, Uwertura do opery „Verbum Nobile”, Uwertura fantastyczna „Bajka”, popisowa, koloraturowa Aria Włoska Ewy Per que' belli labbri z II aktu opery „Hrabina”, znana wszystkim doskonale Aria Skołuby Ten zegar stary z III aktu opery „Straszny Dwór”, czy Recytatyw i aria Stefana Cisza dokoła noc jasna z III aktu opery „Straszny Dwór”. Na koniec koncertu wybrzmiał wspaniały Mazur z IV aktu opery „Straszny Dwór”.

A wszystko to w najlepszym wydaniu, bowiem na scenie zaprezentowali się najwyższej klasy polscy śpiewacy: Joanna Moskowicz – sopran, Łukasz Załęski – tenor, Adam Kruszewski – baryton oraz Artur Janda – bas.

Towarzyszyła im jedna z najlepszych, polskich orkiestr – znakomita Orkiestra Polskiego Radia z Warszawy pod batutą Michała Klauzy. Gala Viva Moniuszko! była prawdziwą ucztą wokalną i jednym z najwspanialszych koncertów całego festiwalu.

źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe festiwalu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl