Golemo
Rozmaitości
Środa, 4 czerwca 2014 21:53

Gala Finałowa Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu (film)

Uczniowie z dziesięciu województw (dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie, łódzkie, mazowieckie, pomorskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie) postanowili zmienić swoje środowisko lokalne, przeprowadzając blisko 100 projektów na rzecz miejsca w którym żyją.
Najlepsze z nich zostaną nagrodzone w najbliższy wtorek (10 czerwca) na Gali Finałowej Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, która odbędzie się w Auli Głównej Audytorium Maximum UJ. Każda ze szkół przedstawi efekty swojej pracy, a ich oceną zajmie się grono jury złożone z lokalnych liderów społecznych, dziennikarzy oraz artystów.
Część finałowa Gali rozpocznie się o godz. 14.30.

Zwycięzcy konkursu pojadą na „Weekend zwycięzców” oraz otrzymają pamiątkowe statuetki. W Gali Finałowej weźmie udział ok. 1000 osób ze wszystkich dziesięciu województw.

Celem Akademii jest promocja patriotyzmu rozumianego jako codzienne zaangażowanie na rzecz miejsca, w którym się żyje. Polega na prowadzeniu w liceach cyklu całodniowych innowacyjnych symulacji poświęconych polskiemu systemowi parlamentarnemu (gra RPG) i systemowi samorządowemu (symulacje pracy gminy) oraz zakłada zrealizowanie z uczniami projektu społecznego. Tegoroczna edycja odbywa się w 100 szkołach z 10 województw, a bierze w niej udział ponad 3000 uczestników. Strategicznym partnerem projektu jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

W Gali Finałowej wezmą udział przedstawiciele wszystkich 100 szkół biorących udział w projekcie a cała impreza ma na celu wyłonienie zwycięzców projektu w roku 2013/2014. Uczestnicy maja do zdobycia dwie nagrody – Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Ekspertów. Nagrodę Publiczności otrzyma ta szkoła, która w dniu 9 czerwca 2014 roku o godz. 23.59 będzie miała najwięcej głosów oddanych na prace przygotowane w ramach projektu na stronie internetowej przedsięwzięcia. Szkoła, która otrzyma Nagrodę Ekspertów zostanie wyłoniona w dwuetapowym finale, w którym projekty społeczne przygotowane przez uczniów zostaną ocenione przez zaproszonych przez organizatora ekspertów. Każda ze szkół będzie miała 4 minuty, by zaprezentować zrealizowany przez siebie projekt społeczny a jury będzie oceniać innowacyjność projektu, sposób realizacji, zasięg oddziaływania, wartość społeczną oraz atrakcyjność prezentacji. O godz. 11.00 rozpoczną się półfinały wojewódzkie: w pięciu osobnych salach będę prezentowały się szkoły z dwóch województw. Z każdego półfinału zostanie wybrane dwa najlepsze projekty, a zespoły które je przygotowały będą konkurowały o Nagrodę Ekspertów w finale. O godz. 14.30 rozpocznie się finałowa część, podczas której zaproszeni przez organizatorów eksperci ostatecznie wyłonią najlepszy projekt społeczny spośród dziesięciu zwycięskich drużyn z półfinałów wojewódzkich. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody - pojadą na „Weekend zwycięzców” oraz otrzymają pamiątkowe statuetki. Finaliści otrzymają voucher na wybrane przez siebie wydarzenie kulturalne. Pozostałe szkoły otrzymają dyplomy za udział w projekcie oraz upominki. W Gali Finałowej weźmie udział ok. 2000 osób z 10 województw.

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl