Rozmaitości
Czwartek, 10 lipca 2014 16:57

Fundacja Zdrowym Być przeprowadziła kwestę (zdjęcia)

Pierwsza duża akcja plenerowa wolontariuszy Fundacji działającej przy Centrum Zdrowia Tuchów za nami. Podczas Zdearzeń 2014 czyli święta Tarnowa przeprowadzili oni kwestę publiczną na rzecz leczenia Natalii Burzawy. Pięcioletnia dziewczynka z podtarnowskiej miejscowości Fiuk cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Choroba zaatakowała także kręgosłup.
Kwesta prowadzona była podczas dwóch dni festiwalowych na tarnowskim rynku. Pierwszego dnia dziewięciorgu kwestującym wolontariuszom przed koncertem TSA udało się zebrać około 300 złotych. Natomiast w drugim dniu zbiórka była rozciągnięta w czasie. Imprezy festiwalowe rozpoczęły się bowiem już około 13-ej a kwesta trwała prawie do 19-ej. - Ludzi było nieco mniej, a kwestującym dawał się we znaki panujący upał – relacjonuje Barbara Malinowska – Fudala, prezes Fundacji Zdrowym Być.

W sumie goście festiwalowych imprez przekazali na rzecz leczenia dziewczynki blisko 750 zł. Największa grupa kwestujących to współpracujący z Fundacją Zdrowym Być uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie. - Mamy nadzieję, że pomoc okazana przez ludzi dobrej woli wspomoże rodzinę w trudnych chwilach. Życzymy Natalce siły w walce z chorobą, myślami i sercem będąc przy niej – mówi opiekunka młodzieży mgr Anna Madejska, która także osobiście prowadziła kwestę . - Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję. Jeśli chodzi o zaspokojenie konkretnych potrzeb liczy się oczywiście każda złotówka, natomiast dla mnie ważne jest także, że grupa ludzi dobrej woli może i chce pomagać – mówi Maciej Burzawa, tato chorej Natalki.

Natalia Burzawa jest poddawana specjalistycznej terapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Dziewczynce przez większość czasu towarzyszy mama, która po zdiagnozowaniu choroby zwolniła się z pracy. Zebrane pieniądze mają być wykorzystane na potrzebne leczenie, zakup środków higieny, dojazdy i inne niezbędne wydatki.

Leczenie białaczki limfoblastycznej jest długotrwałe i może trwać nawet do pięciu lat.

opr.s/ zdj. organizatora

źródło: materiał prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl