Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 16 marca 2015 11:57

Fraszkoterapia w Szczawnicy (zdjęcia)

W szczawnickim Dworku Gościnnym, w Jazz Barze odbyło się premierowe przedstawienie słowno–muzyczne "Fraszkoterapia, czyli o kobietach, dla kobiet, przez mężczyzn w stylu komedii dell arte."
W roli Pani Fraszki wystąpiła jego autorka - Jolanta Zakrzewska, aktorka, wokalistka, członkini Amerykańskiej Akademii Poezji oraz Europejskiego Kongresu Kobiet, nazywaną również Krasickim w spódnicy. Artystce towarzyszył pianista i wokalista - Roman Sonnenberg grający jednocześnie rolę Jokera.

Przedstawienie to opis różnych zachowań kobiet oraz mężczyzn - zaobserwowanych przez autorkę, oprawionych muzycznie i zaprezentowanych w formie fraszek.

Główna bohaterka przedstawia nam ludzi zakompleksionych, fałszywych, robiących kariery cudzym kosztem. Opisuje i VIP- a, i szarego Kowalskiego, obnażając ich niewłaściwe zachowania. W przedstawieniu możemy zobaczyć postaci wyciągane z tali kart jedna po drugiej: Kobieta Syrena, Koza – Celebrytka, Wróżka Iza, no i oczywiście Joker - zbór wszelakich męskich cech zarówno tych dobrych jak i tych złych. To oczywiście nie wszystkie persony z karcianej talii.

Przedstawienie niezwykle ciekawe z morałem, dobrym tekstem i oprawą muzyczną. Dobrze zagrane, rzekł bym z pasją. Licznie przybyła publiczność znakomicie się bawiła. Na zakończenie przedstawienia widzowie wraz z artystami stanęli do wspólnej pamiątkowej fotografii.

Jaro, zdj. Jarosław Krajewski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl