Rozmaitości
Poniedziałek, 14 maja 2018 17:23

Firma Synthos oferuję zatrudnienie absolwentom „Chemika"

Indywidualne zaproszenia do udziału w procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez firmę Synthos, otrzymali absolwenci klasy czwartej o profilu technik technologii chemicznej w Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.
Stało się to możliwe na mocy porozumieniu między Powiatowym Zespołem Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, a firmą chemiczną Synthos. W okresie pobierania nauki uczniowie korzystają z wiedzy i umiejętności wysoko wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, mając możliwość odbywania zajęć w jednym z najnowocześniejszych szkolnych laboratoriów w kraju.

„W trakcie praktyk, które odbywają się w firmie Synthos, młodzież ma okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami, instalacjami produkcyjnymi, a także samodzielnie wykonywać badania laboratoryjne. Uczniowie poznają również kierownictwo i członków załogi. Warto podkreślić, że pobyt w szkole i nabywanie kwalifikacji uatrakcyjniają sponsorowane przez firmę wycieczki dydaktyczne" - relacjonuje Jacek Stoch, dyrektor Powiatowej Dwójki w Oświęcimiu.

Osoby kończące szkołę są w powszechnej opinii doskonale przygotowane zarówno do podjęcia pracy zawodowej, jak też kontynuowania kształcenia na poziomie akademickim. Na uwagę zasługuje także program stypendialny, którym firma Synthos obejmuje młodzież z klas technologii chemicznej. W trakcie zbliżającej się wielkimi krokami rekrutacji, popularny „Chemik" również będzie prowadził nabór do klasy pierwszej o specjalności technologia chemiczna.

„Wszystkich tegorocznych absolwentów gimnazjum, którzy chcieliby zdobyć atrakcyjny zawód, uzyskać możliwość zatrudnienia w renomowanej firmie i spędzić najbliższe lata w miłej, przyjaznej atmosferze, gorąco zapraszamy do podjęcia nauki w naszej szkole" - kontynuuje dyrektor placówki, Jacek Stoch.

Jakub Konior

źródło: Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl