Rozmaitości
Czwartek, 4 lipca 2013 22:07

Finał akcji Czyste Tatry 4-7 lipca

Stowarzyszenie Czysta Polska zaprasza na finał akcji Czyste Tatry. W sobotę 6 lipca wolontariusze wyruszą sprzątać tatrzańskie szlaki. Zbiórka rano na Dolnej Równi Krupowej. Ilu nas będzie? Prawdopodobnie ponad 1000! W niedzielę 7 lipca o godz. 11 w Muzeum Sztuki XX Wieku Willa Oksza odbędzie się podsumowanie akcji.
W Tatry wyruszą turyści, którzy od kilku miesięcy zgłaszają swój udział w akcji na www.czystetatry.pl. Do akcji włączą się harcerze, wychowankowie domów dziecka oraz Stowarzyszenia Siemacha, żołnierze, przewodnicy tatrzańscy, jednym słowem – wszyscy, którym na sercu leży czyste otoczenie i dbałość o środowisko. Pomagać będą wolontariusze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

6 lipca od rana na Dolnej Równi Krupowej wolontariusze będą wyposażani w „startpacki” czyli mapy i prowiant. Stąd wyruszać będą na szlaki. O 8.30 na Dolnej Równi Krupowej zbierze się grupa „VIP”, której celem będzie Kasprowy Wierch. Wyruszy wraz z wychowankami Siemachy zielonym szlakiem przez Myślenickie Turnie. Na szlak ruszą Marek Sowa – marszałek woj. małopolskiego, przedstawiciele Departamentu Informacji o Środowisku Ministerstwa Środowiska, Rafał Sonik – przedsiębiorca, filantrop, czołowy zawodnik rajdu Dakar, prezes Stowarzyszenia Czysta Polska, które jest organizatorem wydarzenia, Anna Popek – dziennikarka i prezenterka, która od początku wspiera akcję, goście honorowi. Serdecznie zapraszamy Państwa do towarzyszenia wychowankom Siemachy i grupie VIP w drodze na Kasprowy Wierch! Grupa wyruszy ok. godziny 9 z Kuźnic.

O godzinie 14 wolontariusze przekażą sobie pozdrowienia z tatrzańskich szczytów. O 19 na scenie pod namiotem na Dolnej Równi Krupowej odbędzie się podsumowanie akcji.

Gośćmi finału akcji Czyste Tatry będą także dziennikarka, uczestniczka wypraw w Himalaje, podróżniczka Monika Rogozińska, himalaista Piotr Pustelnik oraz Paweł Skawiński – dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. 5 lipca w namiocie multimedialnym na Dolnej Równi Krupowej spotkają się z publicznością podczas „bloku górskiego”.

Centrum akcji będzie Dolna Rówień Krupowa. Tu powstanie Base Camp, w którym mieszkać będą wolontariusze oraz odbywać się będzie wiele imprez towarzyszących – koncerty, kiermasz outdoorowy, warsztaty ratownictwa medycznego, ścianka wspinaczkowa. W programie akcja honorowego oddawania krwi.

opr. s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl