Rozmaitości
Poniedziałek, 1 maja 2017 10:07

Filmoteka Małopolska – ruszył nabór do edycji 2017

Masz pomysł na film, który przybliży i upamiętni miejsca i wydarzenia oraz postacie, które wpisują się w historię naszego regionu? Nie zwlekaj! Dzięki 650 tys. zł z utworzonego przez Województwo Małopolskie programu Filmoteka Małopolska, najlepsze scenariusze mają szanse na realizację, a filmy na premierę podczas 58 edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Organizatorem tegorocznej edycji programu Filmoteka Małopolska jest Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – instytucja kultury Województwa Małopolskiego. Sam projekt, który ma na celu utrwalenie wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Małopolską oraz wsparcie rozwoju artystycznego i twórczości filmowej w regionie koordynuje Małopolski Ogród Sztuki.

„Małopolska dawniej” i „Małopolska dziś” – to tematy przewodnie, które mają być inspiracją do powstania filmów dokumentalnych i notacji filmowych o naszym regionie. W kategorii „Małopolska dawniej” jurorzy czekają na propozycje filmów, które przybliżą i upamiętnią nie tylko miejsca i wydarzenia, ale również rocznice historyczne oraz postaci z bogatą historią regionu. „Małopolska dziś” – tu z kolei twórcy mają szansę zaprezentować aktualne wydarzenie kulturalne i społeczne, a także te odwołujące się do ludzi, którzy są utożsamiani z Małopolską.

Do konkursu mogą się zgłaszać organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, przedsiębiorcy oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Najlepsze projekty otrzymają wsparcie finansowe na produkcję filmu w wysokości maks. 80 tys. zł brutto, a na produkcję notacji maks. 5 tys. zł brutto, przy czym nie więcej niż 75% kosztów realizacji. Łączna kwota wsparcia finansowego dla wszystkich wyróżnionych prac wyniesie 650 tys. zł.

Nabór do tegorocznej edycji programu ruszył 25 kwietnia. Wnioski pisemne, wraz ze streszczeniem scenariusza można dostarczać do siedziby Teatru Słowackiego przy placu św. Ducha 1 do dnia 22 maja 2017 roku włącznie.

Rozstrzygnięcie programu nastąpi do dnia 25 czerwca 2017 roku.

źródło: mat.prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl