Rozmaitości
Niedziela, 12 października 2014 11:45

Festiwal muzyki UNSOUND


The Dream (Sen) to motyw przewodni tegorocznej edycji festiwalu UNSOUND, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę (12 października) w Krakowie. Wydarzeniem, które otworzy festiwal będzie Hibernating Rattlesnakes (godz. 19:00, Muzeum Inżynierii Miejskiej).
Program wydarzenia otwierającego Unsound obejmuje dwa wyjątkowe przykłady artystycznej współpracy. Australijskie eksperymentalne trio jazzowe The Necks połączy siły z austriackim Radianem, tworząc wyjątkowy sekstet (fortepian, perkusja, gitara basowa, elektronika). Z kolei Islandczycy Skúli Sverrisson i Hildur Guðnadóttir, którzy w przeszłości współpracowali z Benem Frostem, Múm, Pan Sonic, Ryuichim Sakamoto czy Laurie Anderson, tego wieczoru zagrają koncert będący podsumowaniem ich wspólnych doświadczeń jako duetu. Wieczór otworzy Chris Abrahams, pianista The Necks, który wykona „Dream” Johna Cage’a (1948).

Na jutro (13 października, poniedziałek) zaplanowano m.in. projekcję filmu „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego w Kinie pod Baranami (godz. 12:30); dyskusję z Suzanne Ciani, pionierką muzyki elektronicznej. Rozmowę poprowadzi legendarny DJ, artysta i wydawca Andy Votel (godz. 15:00, Narodowy Stary Teatr). Natomiast o godz. 16:00 w Muzeum Narodowe w Krakowie – Kamienicy Szołayskich rozpocznie się prezentacja projektu Ephemera, w którym w nieoczywisty sposób spotykają się dźwięk i zapach. „Nosem” stojącym za Ephemera jest berlińczyk Geza Schoen, twórca wielu awangardowych perfum. Steve Goodman (aka Kode9), Ben Frost i Tim Hecker stworzyli surowy materiał dźwiękowy, który zainspirował Schoena do stworzenia trzech zapachów – Bass, Noise i Drone. Te z kolei dały początek nowym dźwiękom. Za oprawę wizualną odpowiadają Piotr Jakubowicz, Manuel Sepulveda (Optigram) i artysta wideo Marcel Weber (MFO) (instalacja będzie czynna do niedzieli, 19 października, od godz. 12:00 do 18:00).

Szczegółowy program festiwalu, który potrwa do 19 października (niedziela) i wydarzeń mu towarzyszących jest dostępny na stronie: www.unsound.pl.

źródło: krakow.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl