Rozmaitości
Piątek, 26 sierpnia 2016 08:47

Festiwal biegowy Goniacka Białka Tatrzańska

Rozpoczyna się „Goniacka Białka Tatrzańska“, czyli 3 dni biegowych zmagań pod Tatrami. Wielu biegaczy przygotowywało się już od początku kwietnia, aby już w najbliższy weekend zmierzyć się z trasami, na wielu dystansach, wśród nich nawet ultra maratońskim - 52 km.
W piątek o 12:00 wystartuje najliczniejsza grupa biegaczy w 10 kilometrowym biegu o żartobliwej nazwie „Dycha cy nie dycha?“. Tutaj zawodnicy mogą powalczyć o życiówkę ze względu na dogodny charakter trasy z długim zbiegiem do mety wprost pod dolną stację kolei na Kotelnicy Białczańskiej.

W międzyczasie kibice będą się bawić podczas godzinnego maratonu zumby, a od 14:00 treningi poprowadzi znana w całej Polsce trenerka personalna i Ambasadorka „Goniacki“ Adrianna Palka. Kolejny z biegów wystartuje o 15:00 i będzie to „Goniacka za dutkiem“, czyli tzw. bieg korporacyjny gdzie uczestnicy powalczą o oficjalne pismo do szefa z prośbą o podwyżkę oraz "trzynastkę".

„Zaplanowialiśmy też coś dla miłośników Nordic Walking. Wyjścia w teren raz dziennie pod okiem instruktorów Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking“ – mówią organizatorzy. „Przez cały dzień na dzieci czeka „Strefa Smarkocy“, czyli zabawy i biegi z nagrodami. Gdy emocje po pierwszym dniu już opadną o 18:00 na scenie pod Kotelnicą zagra Zespół „Black Vesper“, ale to jeszcze nie koniec! O 19:00 bowiem zobaczymy popisowy numer biegaczek z całej Polski, czyli bieg specjalnie dla Pań. Podczas „Biegu krasnych dziewek“ oprócz obowiązkowej spódnicy liczymy także na piękne wianki z polnych kwiatów. Ten bieg ma tylko 1 km i nie mierzymy czasu, dlatego zachęcamy! Przewidzieliśmy niespodziankę na trasie oraz nagrodę specjalną za najlepszą „stylówę“.

Po biegu należy pozostać w swoich przebraniach bo o 20:00 czeka koncert zespołu „U2 New Years Day Tribute Band“, który zagra covery największych przebojów zespołu U2. A po koncercie „Baciarska Diskoteka“ – krasne dziewki będą rządzić na parkiecie, dlatego warto namówić koleżanki do udziału w jedynym takim biegu i dyskotece. W piątek i w sobote wszyscy zgromadzeni na parkiecie będą pobijać rekord tańczących juhaskiego Zbójników – brzmi tajemniczno? Wszystkiego dowiecie się na miejscu!

Na wszystkie biegi można zapisywać się do samego końca. Biuro zawodów w tym dniu będzie czynne od godz. 9:00 do 19:30, w nim także zostawicie depozyt.

Sobota, czyli w drugi dzień festiwalu rozpocznie półmaraton „Hotel Bania Goniacka het na grape“ na 21 km o godz. 9:00.
Biuro będzie czynne od 6:30 do 19:00 i podobnie jak w piątek będziecie mogli zostawić tu depozyt. Od 10:00 rusza strefa aktywności na placu głównym z zajęciami dodatkowymi, „Strefą Smarkocy“ oraz „Fitness pod Tatrami“ z Martą Jelonek na czele. W ciągu dnia treningi z Adą Palką, również dzieciaki będą mogły zasmakować w sportowej rywalizacji podczas biegów z przeszkodami.

O 13:00 pod Kotelnicą startuje 5-kilometrowy Bieg o puchar Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska,
Największa sobotnia atrakcja – „Góralska Wycierucha“ to widowiskowy bieg z przeszkodami, błoto, pot i łzy na dystansie 8 km rozpoczyna się o 15:00. Jeżeli macie klaustrofobie lub boicie się ciemności w środku dnia zapomnijcie o tym biegu – obowiązują czołówki!

Wieczorem zrobi się kolorowo, a to za sprawą biegu na 2 km „Regatta Farbowane Gymby“ z kolorową bitwą na mecie. Każdy uczestnik otrzyma na woreczek z kolorowym proszkiem!

Rozdanie nagród poprzedzi koncert zespołu Awaria, a o 19:00 wspomniana wyżej dekoracja zwycięzców sobotnich zmagań.

Około godziny 19:30 spójrzcie w niebo! Rozbłysną „Regatta Flying Dragons“ z nietypowym pokazem paralotni, Koncert główny w sobotę to Zespół Krywań i znane wszystkim przeboje w iście góralskim klimacie. Jako after party, ponownie Baciarska Diskoteka oraz druga próba bicia rekordu tańca juhaskiego.

Ostatni dzień Goniacki zacznie się wyjątkowo wcześnie bo już o 7:30, startem na najdłuższym 52-kilometrowym dystansie – „Rombanica na pół setki“.
Do 24 sierpnia można zgłaszać chęć skorzystania z transportu na start biegu. O godzinie 9:00 częściowo po trasie „Rombanicy“ ruszy „Goniacka Maraton - Bieg o Puchar Wójta Gminy“.

Ostatnie godziny festiwalu uświetni pokaz Jumping Frog prowadzony przez Martę Jelonek. O godzinie 15:00 nastąpi rozdanie nagród z biegów niedzielnych.

O 16:00 będzie już „po ptokach“– wszystko co dobre szybko się kończy!

Na szczęście do Goniacki jeszcze kilka dni i wciąż można się zapisać na wszystkie biegi. Miejsc w białczańskich pensjonatach jeszcze trochę jest, więc podejmijcie ostatnią w te wakacje spontaniczną decyzję i przybywajcie na „Goniackę“! Jak mówią górale, bedzie hucało az na Giewoncie!

Przy okazji można też wziąć udział w akcji charytatywnej Pomoc Mierzona Kilometrami- biegając pomagamy. Do zobaczenia W Białce Tatrzańskiej!

mat. prasowy
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl