WSB
Rozmaitości
Niedziela, 21 sierpnia 2016 14:30

Festiwal biegowy Goniacka Białka Tatrzańska

Pierwsza edycja festiwalu biegowego Goniacka Białka Tatrzańska odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia. Podczas sportowo-kulturalnego wydarzenia nie zabraknie sportowych emocji.
- Ruszamy w piątek 26 sierpnia zawodami na dystansie 10,1 kilometrowym biegiem o nazwie Neverland Dycha czy nie Dycha? Kolejne to biegi typu fun run – REGATTA Farbowane Gymby lub Bieg Krasnych Dziewek – czyli doskonała zabawa dla wszystkich – niekoniecznie zawodowych biegaczy. Krótkie biegi Goniacka za Dutkiem oraz Bieg o Puchar Stacji – możecie się zdziwić w jakim towarzystwie pobiegacie. Nie zabraknie ekstremalnej 8-kilometrowej masakry - to już pot, łzy, błoto i zabawa dla bardziej doświadczonych – bieg z przeszkodami w maksymalnie trudnym terenie - rhSPORT Góralska Wycierucha, biegi długodystansowe Rombanica na pół setki (52km) oraz Bieg Ziajoka – Goniacka Maraton (42km) o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska. Zapisy trwają do samego końca – również w biurze zawodów w dniu startu - informują organizatorzy.

Moc atrakcji przygotowano także dla kibiców. Zaplanowano wieczorne koncerty - w piątek wystąpi zespół NEW YEARS DAY (Tribute Band zespołu U2), zapowiada zabawę z największymi przebojami zespołu U2 na żywo. W sobotę - na początek zespół AWARIA, a po nim KRYWAŃ.

W sobotę odbędzie się pierwszy na Podhalu unikalny pokaz pirotechniczny grypy REGATTA FLYING DRYGONS. Dodatkowo po koncertach - Baciorska Diskoteka.

Przewidziano też konkursy dla publiczności z wartościowymi podarunkami.

"Podczas trzech dni festiwalu zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w naszych warsztatach i treningach pokazowych – poranne rozgrzewki z trenerem personalnym Adą Palką, szkolenie nordic walking z naszym partnerem, Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking i zajęcia Jumping Frog z Martą Jelonek i Fitness pod Tatrami oraz stretching na rozluźnienie. Dla najmłodszych przez cały czas działać będzie nasza STREFA SMARKOCY – zawody biegowe i sprawnościowe, labirynty, gry z doświadczonymi animatorami z Leśnego Przedszkola Dimbo oraz bardzo atrakcyjnymi nagrodami dla Waszych pociech. Dodatkowe atrakcje zapewnią nasi gospodarze Hotel Bania Thermal & Ski, Terma BANIA oraz Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska" - namawiają organizatorzy festiwalu.

Podczas Goniacki zbierane będą kilometry w akcji Pomoc Mierzona Kilometrami, punkty Dare2b Liga Biegów Górskich.

Szczegółowy plan godzinowy oraz zapisy na www.goniacka.pl

opr.s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl