Rozmaitości
Wtorek, 14 marca 2017 18:47

Festiwal Zawodów-Targi Edukacyjne w Małopolsce

Kończysz w tym roku gimnazjum i zastanawiasz się: co dalej? Liceum czy technikum? Jaki zawód? Odpowiedzi na te i inne wątpliwości można poszukać na zbliżających się Targach Edukacyjnych – Festiwal Zawodów w Małopolsce.
Ponad 140 interaktywnych stoisk, 79 szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski, a do tego porady, konsultacje i ciekawe pokazy – takie atrakcje czekają na tych, którzy wybiorą się na tegoroczne Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce.

- Zapraszamy przede wszystkim gimnazjalistów, którzy stoją przed ważnym wyborem szkoły średniej. Jestem przekonany, że oferty szkół przygotowane na targi, a także możliwość porozmawiania ze starszymi kolegami czy fachowe porady doradców, pomogą im podjąć właściwe decyzje. Liczymy też na to, że razem z uczniami, na targach pojawią się też ich nauczyciele i rodzice – nie mam wątpliwości, że oni też skorzystają na tej wizycie – zachęca marszałek Jacek Krupa.

Warto się wybrać na targi, bo oprócz szkół swoją ofertę zaprezentują również służby mundurowe - policja, wojsko, straż pożarna oraz straż graniczna. Z zaproszenia skorzystali również przedstawiciele zagranicznych uczelni z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Po raz pierwszy na targach pojawi się też Fundacja Polsko-Azjatycka. Odwiedzający targi będą więc mieli okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami zaprzyjaźnionych krajów, poznać specyfikę kształcenia oraz ich ofertę dydaktyczną. Warto też skorzystać z porad doradców zawodowych, którzy pomogą ocenić indywidualne predyspozycje i wybrać najlepszą drogę dalszego rozwoju.

Wstęp na targi jest bezpłatny.

Festiwal Zawodów-Targi Edukacyjne w Małopolsce (hala EXPO Kraków)
23, 24 marca (czwartek i piątek) – 10.00 – 16.00
25 marca (sobota) – 10.00 – 15.00.
Jak dojechać?
Tramwaj: 1, 14, 22 – przystanek końcowy: Nowohucka
Autobus: 174, 178 – przystanek: M1 Nowohucka

Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów odbywają się od 2012 roku. Tegoroczne edycja jest częścią większego projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl