Rozmaitości
Piątek, 15 marca 2019 09:00

Festiwal Zawodów

Kończysz w tym roku szkołę i zastanawiasz się co dalej? Liceum czy technikum? Jaki zawód wybrać? Którą drogę pójść, by rozwinąć skrzydła i spełnić marzenia? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć podczas zbliżającego się Festiwalu Zawodów w Małopolsce.
Przyjdź w dniach 21-23 marca i sprawdź, co będzie dla Ciebie najlepsze. Widzimy się w hali EXPO Kraków. Start w czwartek, 21 marca o godzinie 9.00.
Ponad 140 interaktywnych stoisk, 80 szkół branżowych i techników z całej Małopolski, a do tego porady, konsultacje i ciekawe pokazy – takie atrakcje czekają na tych, którzy wybiorą się na tegoroczny Festiwal Zawodów w Małopolsce.

Zapraszamy przede wszystkim uczniów, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej. Jestem przekonana, że prezentacja bogatej oferty kształcenia zawodowego w Małopolsce, rozmowy i konsultacje z fachowcami oraz ze starszymi kolegami, a także porady doradców zawodowych, pomogą im podjąć właściwe decyzje. Liczymy też na to, że razem z uczniami na festiwalu pojawią się też ich nauczyciele i rodzice – nie mam wątpliwości, że oni też skorzystają na tej wizycie

– zachęca Anna Pieczarka, w zarządzie województwa odpowiedzialna m.in. za edukację.

Warto się wybrać na festiwal, ponieważ oprócz szkół, swoją ofertę zaprezentują również służby mundurowe: policja, wojsko, straż pożarna, straż graniczna oraz straż miejska. Z zaproszenia skorzystali również przedstawiciele szkół z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

Odwiedzający targi będą mieli okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami zaprzyjaźnionych krajów, poznać specyfikę kształcenia oraz ich ofertę dydaktyczną. Warto też skorzystać z porad doradców zawodowych, którzy pomogą ocenić indywidualne predyspozycje i wybrać najlepszą drogę dalszego rozwoju. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Warto wiedzieć

Festiwal Zawodów jest częścią projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II, mającego na celu wsparcie i koordynację kształcenia zawodowego w regionie oraz realizację kompleksowego programu doradztwa edukacyjno-zawodowego. Na terenie Małopolski, z inicjatywy Województwa Małopolskiego funkcjonuje blisko 50 wysoko wyspecjalizowanych Centrów Kompetencji Zawodowych, działających przy wsparciu pracodawców z ofertą dla uczniów jak i osób dorosłych oraz ponad 300 Szkolnych Punktów Informacji i Kariery w szkołach podstawowych.

Ponadto, jak podkreśla Anna Pieczarka, dzięki kolejnym przedsięwzięciom systemowym województwa takim jak: Małopolska Chmura Edukacyjna czy Małopolskie Talenty wzmacniamy kompetencje kluczowe wielu uczniów w regionie.

Dodatkowo poprzez Regionalny Program Stypendialny dajemy młodym ludziom wymierne korzyści finansowe w postaci rocznych umów stypendialnych. Istotnym aspektem wychowania młodego pokolenia jest umacnianie jego tożsamości i poczucia więzi ze swoją „małą ojczyzną”. Stąd tak ważne są dla nas działania w obszarze edukacji regionalnej, samorządowej oraz dziedzictwa narodowego

– dodała Anna Pieczarka z zarządu województwa małopolskiego.

Festiwal Zawodów w Małopolsce 2019

21, 22 marca (czwartek i piątek) – 9.00 – 16.00
23 marca (sobota) – 10.00 – 15.00.
Wstęp bezpłatny

Dla grup zorganizowanych obowiązkowa rejestracja.

Więcej informacji na: www.zawodowamalopolska.pl


Źródło: Biuro Prasowe UMWM
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl