Rozmaitości
Poniedziałek, 14 listopada 2011 17:42

Festiwal Rzeczy Dobrych

Z zamiłowania do rzeczy dobrych uwzględniających zarówno sztukę, jak i jedzenie, ubiór - i wszelkie rzeczy, usługi i idee, które czynią życie piękniejszym i warte są promowania – powstaje Festiwal Rzeczy Dobrych. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 11 grudnia w Centrum Kultury Ruczaj w Krakowie.
Zaproszenie organizatorów przyjmują zarówno artyści, wytwórcy rękodzieła, ceramiki, hafciarki, osoby sprzedające znakomitą kawę i herbatę, przyprawy i wino, wytwarzające autorską biżuterię, studenci tworzący w warunkach domowych obrazy i kartki świąteczne, wydawnictwa. Festiwal to zarówno targi, jak i warsztaty, wykłady i degustacje. W programie między innymi warsztaty ceramiczne, pokaz parzenia herbaty, opowieść o chlebie, pokaz mody.

Festiwal odbywa się równolegle na 2 płaszczyznach, a są nimi: Targi rękodzieła i innych „Rzeczy Dobrych” oraz Program Towarzyszący (degustacje i warsztaty).

Targi to kopalnia świątecznych prezentów. Można będzie zainspirować się, zobaczyć i zakupić między innymi: wspaniałe anioły wykonane różnymi technikami, oryginalną, autorską biżuterię, niepowtarzalną zdobioną artystycznie odzież, torebki wykonane z filcu, ręcznie robione przyjazne maskotki dla najmłodszych, niedostępne w sklepach wyroby ceramiczne, świece, ozdoby świąteczne i choinkowe, bombki, serwetki, stroiki i słodkości, płyty i książki.

W programie poza tym:
- pokaz mody,
- happening „ Dzień Dobrego Słowa” organizowany wspólnie z ASDIMO,
- prezentacja sztuki parzenia kawy i herbaty,
- kuchnia pięciu przemian,
- wykład o tym jak upiec prawdziwy, smaczny chleb
- Antykwariat Książek Dobrych
- warsztaty plastyczne i ceramiczne dla dzieci,

Szczegóły dotyczące festiwalu na www.festiwalrzeczydobrych.pl.

opr. s/

źródło: Wrota Małopolski

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl