Rozmaitości
Wtorek, 14 października 2014 22:35

Festiwal Reaktywacja! “5 element”

24 października startuje Festiwal REAKTYWACJA "5 element"! Impreza potrwa dwa dni. Patronuje jej Małopolskaonline.pl.
Impreza Reaktywacja Muzyki Miasta przekształca się w dwudniowy festiwal! Piąta edycja imprezy to jeszcze więcej atrakcji i możliwości dla fanów hip-hop’u. Najlepsi artyści polskiej sceny hip-hopowej, występy młodych raperów i beatboxerów oraz wykład i warsztaty motywacyjne prowadzone przez znaną trenerkę, podróżniczkę i autorkę książki "Polka Potrafi" - Magdę Bębenek. Gwiazdami festiwalu będą: raper, beatboxer, producent muzyczny i reżyser w jednym - L.U.C. oraz popularni raperzy VNM i W.E.N.A. Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie zaprezentują się również młodzi lokalni hip-hopowcy wyłonieni z konkursu.

Informację o artystach:

L.U.C.
Artysta totalny, laureat Paszportu Polityki i ambasador Olimpiady Solidarności. Z wykształcenia prawnik, z talentu i profesji muzyk, autor tekstów, producent i eksperymentujący reżyser.W niekonwencjonalny sposób godzi muzykę z obrazem i słowem. Na swoim koncie ma współpracę, prócz czołówki polskich raperów, ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek, Urszulą Dudziak, Andrzejem Smolikiem czy Motion Trio.

VNM
VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Jako pierwszy raper w historii rodzimego hip-hopu, nie mając oficjalnie wydanego albumu, wystąpił na okładce pisma Magazyn Hip Hop. W 2011 roku Lewandowski został sklasyfikowany na 11. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina].Poza działalnością solową współpracował również z wieloma artystami, m.in. Pezet, HiFi Banda, DonGURALesko, Brahu, Sokół, czy Małolat i Fokus. W swoich kawałkach VNM stawia na skomplikowane schematy rymów, zabawę słowem i oryginalne flow. Wychodzi z założenia, że jako raper musi wciąż poszukiwać nowych rozwiązań wokalno-rytmicznych, a nie tylko umieć „nawinąć pod każdy bit”. Inspiruje się głównie dokonaniami przedstawicieli podziemia zza oceanu, takich jak: Papoose, J. Cole, Emilio Rojas i inni.

W.E.N.A.
- znany również jako Wudoe lub Montana Maxx. Działalność muzyczną podjął pod koniec lat 90. XX w. Początkowo występował w nieistniejących już formacjach Głos Miasta i Ansambl. W 2005 roku artysta rozpoczął pracę nad pierwszym projektem autorskim, noszącym tytuł "Wyższe Dobro". Album odbił się szerokim echem na niezależnej scenie muzycznej, zyskując jednocześnie uznanie przedstawicieli tzw. „mainstream’owego” nurtu muzyki Rap.
Pod koniec 2008 roku Wudoe związał się z duetem Rasmentalism. Efektem współpracy tria był album "Duże Rzeczy". W 2011 roku W.E.N.A. debiutował pierwszym, legalnym, albumem długogrającym pt. "Dalekie Zbliżenia", który ukazał się nakładem niezależnej wytwórni Aptaun Records i okazał się jedną z najlepiej przyjętych płyt w 2011 roku.
W 2013 roku nakładem tej samej wytwórni ukazał się album "Nowa Ziemia", przy którym Wudoe współpracował wyłącznie z jednym producentem - Stoną. Album, ze względu na bardzo rozbudowaną i bogatą warstwę muzyczną oraz widoczne zmiany w stylistyce artystycznej, jaką wcześniej prezentował Wudoe, stał się bardzo głośnym tytułem fonograficznym w 2013 roku. Krążek debiutował na siódmym miejscu Olis, by w kolejnym tygodniu znaleźć się na trzeciej pozycji.Obecnie Wudoe to jeden z najczęściej koncertujących raperów w Polsce, jako jeden z niewielu na scenie nie występuje w towarzystwie hypemana. Muzycznie artystę wspiera dj Ike. Dzięki energii i charyzmie jaką pokazuje podczas koncertów, W.E.N.A. zdobywa sobie coraz liczniejsze grono fanów. Do największych, koncertów z kilkutysięcznym gronem widzów można zaliczyć min. Mazury Hip-Hop Festiwal 2012, Gdańsk Dźwiga Muzę 2013, czy Hip-Hop Kemp 2011, 2013.

Magda Bębenek
Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet 2014. Autorka i trenerka, podróżniczka, inspiratorka. Spiker m.in. TEDxWSB , Akademii Kobiet Sukcesu i Charmsów Biznesu. Szkoliła i współpracowała m.in. z AstraZeneca, Hewlett Packard czy Siemens. Z wykształcenia japonistka. Autorka i wydawca bestsellerowych książek „Polka potrafi”, książki-przewodnika po świecie tanich podróży „Podbij świat na budżecie!” oraz inicjatorka projektu „24h kobiecości”. Wzięty mówca publiczny w Polsce i za granicą (Francja, Anglia), autorka szkoleń z marketingu i sprzedaży dla małych biznesów oraz z self-publishingu. Mieszkała m.in. w Polsce, Belgii i Indiach. Przemierzyła ponad czterdzieści krajów. Mówi w czterech językach, które wykorzystuje jako tłumacz.

Więcej informacji w dziale "co, gdzie, kiedy".
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl