Kuter
Rozmaitości
Piątek, 6 sierpnia 2021 07:00

Festiwal LAND ART - sztuka w objęciach Babiej Góry

W pięknych krajobrazach Zawoi odbędzie się niezwykły festiwal LAND ART. Od 13 do 22 sierpnia pod Babią Górą gościć będą fenomenalni artyści „przemycających sztukę do natury i naturę do sztuki”: Jarosław Koziara, Ewa Dąbrowska, Mirosław Maszlanko, Waldemar Rudyk, Ryszard Litwiniuk oraz Jan Sajdak. Przed nami dni wypełnione po brzegi kunsztem, który zachwyci każdą duszę
Zawoja – lasy, łąki, polany, górskie strumienie i miejsca pełne tajemnic, nad którymi króluje Babia Góra. Przestrzenie te od zawsze inspirowały różnych artystów, tego lata zaś staną się obszarem, w który sztuka wejdzie w sposób dosłowny. LAND ART - sztuka w przestrzeni i wobec przestrzeni naturalnej, sztuka ludzi tworzących w symbiozie z naturą, patrzących i widzących przestrzeń w sposób szerszy, głębszy, dostrzegających jej możliwości przekazu artystycznego.

Do obserwowania pracy artystów zapraszamy wszystkich chętnych. Ich sylwetki organizatorzy prezentują systematycznie na wydarzeniu na Facebooku.

Partnerem przedsięwzięcia jest Babiogórski Park Narodowy, a organizatorem Babiogórskie Centrum Kultury.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie w dziale Co Gdzie Kiedy.

Festiwal odbywa się w ramach projektu „Oblicza Natury” nr INT/EB/BES/1/VI/A/0242 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy transgranicznej INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020 oraz z budżetu państwa i środków własnych.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl