Rozmaitości
Sobota, 1 lutego 2014 12:26

Festiwal Kolorów 2014 zawita do Krakowa

Kraków uzyskał 26 345 głosów przegrywając na finiszu z Lublinem, który miał - 26 628 głosów. Trzecie miejsce zajęła Łódź - 21 144, a czwarte Katowice - 19 145 głosów. Do grona zwycięzców dołączył także Wrocław, którego kandydaturę poparło 18 005 osób.
W 2014 roku organizatorzy Festiwalu Kolorów postanowili zwiększyć zasięg imprezy. Odbędzie się pięć imprez w pięciu różnych miastach Polski. Są to miasta, które zdobyły najwięcej polubień na profilu Festiwalu Kolorów na Facebooku. Konkurs zakończył się o północy 31 stycznia.

Kiedy może odbyć się pierwsza krakowska edycja Festiwalu Kolorów? - Nasz festiwal nawiązuje do Święta Holi, które symbolizuje pożegnanie zimy i początek wiosny - mówi Paulina Dziedzic. - Polski klimat nie pozwala jednak na przeprowadzenie imprezy w tym czasie. Dlatego na pewno będzie to któryś z letnich miesięcy.

Festiwal Kolorów to cykliczna impreza nawiązująca do hinduskiego Święta Holi. podczas którego młodzi i starsi obrzucają się kolorowym proszkiem. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkich złości oraz zmianę pór roku - z zimy na wiosnę. Cena proszku w jednym kolorze to 10 złotych. Wydarzeniu towarzyszą wystawy i koncerty.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl