Rozmaitości
Wtorek, 7 maja 2019 19:59

Festiwal Alleluja w Zawoi

Festiwal Alleluja który odbył się 5 maja był pierwszym dniem świętownia 200 - lecia parafii w Zawoi Centrum. Festiwal ze względu na pogodę odbył się w w siedzibie jednego z organizatorów - Babiogórskim Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej - Krzywdy w Zawoi.
Impreza została zorganizowana wspólnie z parafią przy wsparciu Wójta Gminy Zawoja. Podczas festiwalu wystąpiło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Zawoi Centrum, które poprzez recital słowno - muzyczny przypomniało dzieje parafii i postać patrona zabytkowego kościoła - św. Klemensa.

Następnie Chór Gospel z Mszany Dolnej pod dyrygenturą Lei Kjeldsen przeniósł publiczność w zupełnie inny klimat muzyki religijnej. Kolejny występ, tym razem na góralską, babiogórską nutę dał zespół Cieślica z Zawoi pod kierownictwem Doroty Marek.

Festiwal zakończył zespół Let Him Run z Żywca, który dał koncert muzyki religijnej, ale w rockowym brzmieniu. Festiwalowi towarzyszyły animacje dla dzieci zorganizowane przez Klub Aktywnych Mam z Zawoi, konkursy Babiogórskiego Parku Narodowego, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawoi Centrum i kiermasz przepysznych domowych ciast i owocowe sorbety.


Regina Wicher / Babiogórskie Centrum Kultury
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl