Rozmaitości
Piątek, 31 marca 2017 12:20

Festiwal „Akcja Kreacja”

Staromiejskie Centrum kultury Młodzież zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Przeglądzie pt. „Miasto Moje” realizowanym w ramach Festiwalu „Akcja Kreacja”. Celem Przeglądu jest promocja i wyróżnienie współczesnej twórczości dziecięcej i młodzieżowej ze szczególnym uwzględnieniem nowych mediów i akcji artystycznych.
Do Przeglądu należy więc zgłaszać prace wykonane w technikach zaliczanych do tzw. sztuki nowych mediów, tj.: film, grafika komputerowa, fotografia, graffiti, mural, street art, happening i performance. Wybrane prace zostaną zaprezentowane podczas Finału Festiwalu „Akcja Kreacja”, zaś najlepsze z nich Jury nagrodzi i wyróżni. Zgłaszane prace powinny być inspirowane szeroko rozumianym hasłem „Miasto Moje”.

Prace na Przegląd należy przesyłać najdalej do 3 IV 2017 roku na adres: festiwal.akcja.kreacja@gmail.com lub SCKM, ul. Szeroka 16, 31-053 Kraków
Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku AKCJA KREACJA - INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE.

Festiwal „Akcja Kreacja”

W ubiegłym roku w ramach Festiwalu „Akcja Kreacja” odbył się szereg wydarzeń artystycznych adresowanych do dzieci i młodzieży, a wśród nich m.in.: warsztaty animacji poklatkowej, warsztaty graffiti oraz wycieczka „Szlakiem krakowskiego street artu”. Ponadto w czerwcu 2016 r. w Galerii Atelier SCKM miała miejsce wystawa pt. „Graffiti - Barwy ochronne”, zorganizowana dzięki uprzejmości Fundacji Artica. Podsumowaniem ubiegłorocznych działań było stworzenie festiwalowego muralu na Bulwarze Wiślanym (Smoczy Skwer - ul. Wietora / ul. Skawińska). Autorem dzieła jest Mikołaj Rejs działający z ramienia Fundacji Artica (http://streetart.artica.org.pl/portfolio/malowanie-muralu-na-bulwarach-wislanych-festiwal-g raffiti-i-sztuk-mlodziezowych-krakow-2016/)

W nowym roku zaplanowane zostały jeszcze inne ciekawe wydarzenia. Od stycznia do lutego odbywać się będą warsztaty animacji filmowej oraz warsztaty performance i happeningu. Na maj przewidziano natomiast warsztaty fotografii artystycznej, a także warsztaty filmowe „Jak się robi film?”. Zakończeniem „Akcji Kreacji” będzie Finał Festiwalu i towarzyszący jemu Przegląd Artystyczny, który odbędzie się w maju 2017 r. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Organizatorem Festiwalu jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (www.sckm.krakow.pl).

Istnieje możliwość rezerwacji warsztatów dla grup zorganizowanych (termin do ustalenia telefonicznie:12 421-29-87 lub mailowo: festiwal.akcja.kreacja@gmail.com)
Koszt pojedynczych warsztatów: 5 zł od osoby.

Zobacz filmy promujące Festiwal wykonane przez dzieci i młodzież:
https://www.youtube.com/watch?v=a6ghBEUb8bQ
https://www.youtube.com/watch?v=ETrDDwUDMEY

Mariusz Kuś

źródło: Staromiejskie Centrum kultury Młodzieży

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl