Rozmaitości
Poniedziałek, 6 maja 2013 21:54

Festiwal 3maj się Zdrów - podsumowanie (duża galeria)

Festiwal Dobrze Nastawionych to trzy dni wspaniałej zabawy, która na długo zostanie w pamięci widzów. W charakterze gwiazd wystąpili Agnieszka Chylińska, grupy Bracia, Totentanz i Paprika Korps. Nie zabrakło sceny młodzieżowej.
Wszystko zaczęło się w Tarnowie z grupami Sense of Balance, StronaB, Sayes oraz Hiob. To zespoły znane z anteny Radia RDN Małopolska. Od 15:00 rozbrzmiewały rockowe rytmy, a także klimaty hip-hopowe. Niegdysiejsza wokalistka ONA wystąpiła na zakończenie tego dnia. Był to pierwszy koncert artystki po dłuższej przerwie. Na płycie rynku zabrzmiały największe hity piosenkarki. 2 maja do Tarnowa przybyły tłumy, były rodziny z dziećmi, starsi i młodzież. Wśród zgromadzonych znaleźli się i tacy, którzy przyjechali z daleka, specjalnie na ten koncert.

Drugi dzień festiwalu 3maj się Zdrów zorganizowano w Tuchowie. 3 maja impreza rozpoczęła się akcentami sportowymi i związanymi z profilaktyką prozdrowotną. Pod hasłem medycznie – profilaktycznie przygotowano szereg działań, w tym edukację zdrowotną dla najmłodszych. Można było komputerowo zbadać wzrok, a przygotowanie do koncertów sprawdzić w specjalnym słuchobusie. Była także możliwość uzyskania informacji o indywidualnym komponowaniu diety. Zainteresowane osoby mogły wykonać EKG, zmierzyć ciśnienie czy poziom glukozy. Imprezie towarzyszyły cieszące się popularnością zawody we wspinaczce amatorów, rozgrywane na tuchowskim rynku. W tym roku była to pierwsza edycja cyklu Speed Cup 2013. Na uczestników czekały festiwalowe koszulki oraz nagrody. Wyniki zawodów znajdują się na www.laroca.pl .

Niestety dalsze plany pokrzyżowała pogoda. Potężna ulewa i nawałnica uszkodziła scenę na tuchowskim rynku i ze względów bezpieczeństwa trzeba było odwołać plenerowe koncerty. Udało się jednak przygotować salę w domu Kultury w Tuchowie, gdzie akustyczny koncert zagrała gwiazda drugiego dnia festiwalu zespół Bracia. Jak powiedział Piotr Cugowski - "Trudno jest powstrzymać emocje, kiedy miało się zamiar zagrać koncert elektryczny". Niezwykłego, energetycznego występu grupy wysłuchało prawie 380 widzów. W obiekcie pobity został rekord frekwencji.

Ostatni dzień 4 maja festiwal zawitał do Ciężkowic. Oprócz badań profilaktycznych w amfiteatrze zorganizowano też cykl imprez sportowych. Na rynku odbył się finisz trzeciego etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów. Pozytywne wibracje i relaksujące, majowe klimaty zapewniła opolska formacja Paprika Korps. Mocnym akcentem był występ tarnowskiej grupy Totentanz. Nie zabrakło Młodzieżowej Sceny Muzycznej – zagrały zespoły Pyroskop i Nead More Clouds.

Organizatorami festiwalu byli: Centrum Zdrowia Tuchów, RDN Małopolska, Domy Kultury w Tuchowie i Ciężkowicach oraz portal Muzyczny Tarnow.

Marek Kołdras, opr.s/ zdjęcia organizatorów
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl