Rozmaitości
Piątek, 3 czerwca 2016 01:28

Ferment Fest po raz ósmy!

3 i 4 czerwca, czyli w niniejszy piątek jak co roku odbędzie się w Nowym Targu kolejna edycja Ferment Festu. To jeden z najbardziej znanych i najdłużej funkcjonujących w Polsce festiwali z niezależną muzyką undergroundową związaną ze sceną HC/punk.
Ciekawie zapowiada się występ krakowskiej Inkwizycji. Dowodzona przez charyzmatycznego Ex-perta, wokalistę i literata, murarza i chuligana, grupa w Nowym Targu występować będzie po raz kolejny. Tym razem zaprezentuje w całości materiał z legendarnej płyty „Na własne podobieństwo”. Album ukazał się oryginalnie w 1991 r. nakładem startującej wówczas NNNW i był pierwszą w Polce płytą wydaną przez niezależną wytwórnię. Z okazji 25-lecia jej wydania zespół odgrywa ją na serii koncertów po całej Polsce.

Inną rocznicę świętować będą u nas hardcore’owcy z 1125. Ten pochodzący ze Złotowa zespół to od lat czołowy reprezentant sceny hardcore w Polsce. W tym roku „objeżdżają” Polskę z przekrojowym materiałem dokumentującym ich 20-letnią historię. Na trasie nie mogło zabraknąć niegdysiejszej stolicy HC w Polsce – Nowego Targu.

Po raz pierwszy zaprezentuje się w stolicy Podhala punkowy Morus. To nowy zespół złożony z starych wyjadaczy związanych wcześniej lub obecnie m.in. z warszawskimi Post Regimentem, El Bandą, Antidotum z chyba najbardziej rozpoznawalnym żeńskim punkowym głosem w Polsce należącym do Niki.
W tym roku podczas festiwalu sporą reprezentację będzie miał przeżywający obecnie swój renesans nurt cold wave. Obok następców Siekiery, czyli łódzkich Wież Fabryk, zagrają warszawski PAST i beskidzki BWS Sofos.
Jak zwykle pojawi się też sporo kapel zupełnie świeżych (Shame., Santa Irena, After Laughter), a także reprezentujących lokalne podwórko (P.A.R.K., Auschwitz Rats, Blind To Differences).

Poza tym nie zabraknie stoisk z niezależną muzyką i galanetrią a także wegetariańskiego jedzenia. Na festiwal do Piwnicy u Winiarskich zaprasza oczywiście podhalańskie stowarzyszenie TKA Ferment.

Krzysztof „Mikołaj” Mikołajczyk
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl