Rozmaitości
Środa, 27 listopada 2013 13:53

Engelberg Pure Powder Panel Freeride podczas XI Krakowskiego Festiwalu Górskiego

W dniach 6-8 grudnia br. podczas XI-tej edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego, odbędzie się Engelberg Pure Powder Panel Freeride - specjalne wydarzenie adresowane do wszystkich fanów śnieżnego puchu. W jego ramach wyświetlone zostaną najnowsze filmy narciarskie i snowboardowe, będzie można wziąć udział w warsztatach oraz obejrzeć najnowszy sprzęt freeride’owy.
Nie zabraknie także relacji z ciekawych wypraw narciarskich, w tym opowieści Andrzeja Bargiela o jego zjeździe z ośmiotysięcznika Shisha Pangma.

W tym roku Engelberg Pure Powder Panel Freeride stawia mocno na najciekawsze filmy. W ramach przeglądu filmowego zobaczymy m.in. produkcje tak słynne jak „Valhalla”, „Into The Mind”, „Partly Cloudy”, a także obrazy mniej znane, ale prezentujące niezwykle ciekawe freeride’owe historie. Większość filmów będzie można zobaczyć na wielkim ekranie po raz pierwszy w Polsce.

Drugim elementem panelu będzie seria prelekcji o praktycznej stronie freeride’u i skitouringu oraz relacje z interesujących i niecodziennych wypraw narciarskich. Będzie można dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę z jazdą poza trasami, poznać z pierwszej ręki wrażenia na temat możliwości freeride’owych gór Kirgistanu czy usłyszeć z czym wiąże się spędzenie całej zimy w legendarnym francuskim La Grave. Specjalnym punktem programu Engelberg Pure Powder Panel Freeride będzie spotkanie z Andrzejem Bargielem oraz ekipą wspierającą go podczas zjazdu z ośmiotysięcznika Shisha Pangma – Grzegorzem Bargielem, Dariuszem Załuskim i Marcinem Kinem.

Ponadto, wszyscy spragnieni najświeższych informacji o sprzęcie, będą mogli osobiście przyjrzeć się najnowszym kolekcjom nart, odzieży oraz wszelkich innych akcesoriów jakie prezentowane będą podczas specjalnego kiermaszu freeride’owego. Wystawcy zapowiedzieli także specjalne oferty cenowe dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup prezentowanych produktów w trakcie wystawy.

Program Engelberg Pure Powder Panel Freeride

Piątek 6.12.2013
• 21.30 - Valhalla, sala główna, wstęp biletowany – karnety KFG lub bilety na pokaz

Sobota 7.12.2013
• 13.15 – Shisha Pangma Centralna na nartach, relacja Andrzeja Bargiela z pierwszej wyprawy projektu Hic Sunt Leones, sala główna.
• 17.30 - Przegląd filmów freeride’owych: Partly Cloudy, Head Straight, Time, Rise, CRJ, Lost, sala prelekcyjna, wstęp wolny.
• 21.00 – Steps, sala główna, wstęp biletowany - karnety KFG lub bilety na pokaz
• 21.30 - Into The Mind, sala główna, wstęp biletowany - karnety KFG lub bilety na pokaz

Niedziela 8.12.2013
• 9.00 - Freeride dla początkujących - vademecum dla narciarzy i snowboardzistów na temat sprzętu do freeride'u
• 10.00 - Dzikie Karpaty - relacja z wyprawy do serca Alp Rodniańskich w Rumunii
• 11.00 - Z liną i czekanem - podstawowy poradnik dla narciarzy i snowboardzistów na temat poruszania się i asekuracji w eksponowanym terenie, prowadzi doświadczony przewodnik IVBV Marcin Kacperek
• 12.00 - Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy edit organizowanego przez Powder.pl i GoPro, ogłoszenie zwycięzcy Przeglądu Filmów Freeride, rozlosowanie nagród od sponsorów
• 13.00 - Zjazd do morza – freeride z widokami na norweskie fiordy
• 14.00 - SkiKirgistan 2013 – wprawa narciarsko-snowboardowa w górskie rejony Kirgistanu.
• 15.00 - La Grave – prawdopodobnie najbardziej freeride'owy ośrodek narciarski w Alpach
• 16.00 – Bardziej niż stromo - najtrudniejsze tatrzańskie zjazdy

Informacje praktyczne:
Data: 6-8 grudnia 2013
Miejsce: XI Krakowski Festiwal Górski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, Pawilon Sportowy, sala nr 9
Bilety: poza kilkoma wybranymi pozycjami programu, wstęp na Engelberg Pure Powder Panel Freeride jest bezpłatny, szczegóły dot. zakupu karnetów na cały festiwal dostępne pod linkiem http://bit.ly/KarnetyNaKFG

opr.s/ zdj. Oskar Enander (Engelberg)

źródło: materiały prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl