Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 21 listopada 2019 16:39

Eksperymenty w Zębie

Można się było dowiedzieć między innymi w jaki sposób nasz umysł postrzega rzeczywistość, siedząc na wirującym krześle można było doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczył tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki pobudziły do logicznego myślenia.
Przez dwa dni w Zębie (pow. tatrzański) gościł Naukobus, czyli mobilna stacja badawcza z eksponatami. Dzięki staraniom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zębie ekspozycję w dniach 18 i 19 listopada mogło zobaczyć ponad 700 osób.

Wystawę obejrzeli uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Zębie oraz dwie grupy oddziałów zerowych z Gminnego Przedszkola Publicznego w Zębie. Oprócz tego interaktywne eksponaty zobaczyła młodzież ze szkół w Poroninie, Nowem Bystrem, Stasikówce, Suchem, Murzasichlu. Sierockiem i goście z Koscieliska. Oferta skierowana została również do rodziców, absolwentów zębiańskiej placówki i przyjaciół szkoły.

Naukobus dał szansę zobaczenia i dotknięcia kilkunastu eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogły poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki. Odwiedziny Naukobusa uświadamiają uczniom, nauczycielom i rodzicom, jak ważne jest samodzielne badanie otaczającego nas świata poprzez odkrywanie, dociekanie oraz uczenie się na błędach. Projekt finansowany był przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

wo/ mat. prasowy szkoły
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl