Terma Szaflary
Rozmaitości
Czwartek, 5 czerwca 2014 22:49

Efekt współpracy polskiej i słowackiej Policji: odzyskano kilkadziesiąt skradzionych telefonów komórkowych

Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, dzięki współpracy ze Słowacką Policją z Dolnego Kubina oraz Śląsko-Małopolskim Oddziałem Straży Granicznej w Raciborzu odzyskała skradzione w marcu br. z jednego ze sklepów w Suchej Beskidzkiej telefony komórkowe. Suscy kryminalni rozbili wtedy złodziejską szajkę zatrzymując 5 osób (3 mężczyzn i 2 kobiety), którzy na terenie powiatu dokonali szeregu włamań, między innymi do punktu sprzedaży telefonów komórkowych, skąd skradli łącznie 98 komórek różnych marek wartych kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Policjanci ustalili, że złodzieje wywieźli skradziony towar poza granice Polski. Do działań włączyli się strażnicy graniczni z Raciborza oraz policjanci z Dolnego Kubina, którzy zabezpieczyli telefony pochodzące z tej kradzieży w jednym z komisów na terenie Słowacji. Wczoraj odzyskane telefony policjanci z Suchej Beskidzkiej mogli przekazać właścicielowi.

Sprawcami byli mieszkańcy Andrychowa i Sułkowic w wieku 21-34 lata, którzy włamywali się do lokali handlowych, skąd oprócz telefonów kradli papierosy różnych marek, biżuterie, zegarki, odzież na łączną kwotę strat prawie 60 tysięcy złotych.

Oprócz jednej z kobiet wszyscy zatrzymani byli już wcześniej karani za podobne czyny, a jeden z nich działał w warunkach recydywy.

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl