Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 18 września 2014 23:05

Edukacyjna formuła zjazdu kandydatek do tytułu Miss Polski 2014 (zdjęcia)

Podczas wrześniowego zgrupowania 25 kandydatek do korony Miss Polski 2014 oprócz licznych sesji zdjęciowych uczestniczyło także w pierwszym etapie zajęć realizowanych w ramach Akademii Dyplomacji i Wizerunku, prowadzonej przez Humaneo.
Nowa formuła tegorocznej edycji konkursu Miss Polski ma silny charakter edukacyjny. Organizatorom zależy na tym, aby obok zewnętrznych atutów kandydatek wydobyć ich wewnętrzne piękno i potencjał zawodowy. Podczas pierwszego zgrupowania, które odbyło się od 7 do 14 września w Hotelu Piwniczna kandydatki uczestniczyły w licznych nagraniach, sesjach zdjęciowych. Ponadto miały okazje wziąć udział w diagnostycznych zajęciach psychologicznych, zrealizowanych podczas warsztatów grupowych oraz w indywidualnych sesjach z coachami i doradcami zawodowymi.

Zajęcia z psychologiem miały m.in. na celu wzmocnienie integracji w grupie oraz lepsze poznanie siebie i innych. W trakcie ich trwania kursantki Akademii – kandydatki do tytułu Miss Polski 2014poddały się kwestionariuszowym badaniom, uczestniczyły w ćwiczeniach, za pośrednictwem których będzie możliwe stworzenie profesjonalnego profilu osobowości. Coaching, to rodzaj specyficznej rozmowy dążącej do samopoznania, zwiększenia świadomości o sobie i świecie, której celem jest samoistne odpowiedzenie sobie na ważne pytania, nabycie umiejętności rozwiązywania problemów, wskazanie sposobów do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu. Rolą coacha nie jest dawanie gotowych odpowiedzi, a jedynie wskazanie odpowiedniej ścieżki – komentuje jeden z coachów, Łukasz Bogaczyk. Kandydatki uczestniczyły jednocześnie w zajęciach z doradcą zawodowym. Poznanie zawodowego potencjału w odniesieniu do umiejętności i zainteresowań, to jeden z kluczowych elementów na początku drogi zawodowej. Dzięki doradztwu łatwiej zyskać odpowiedź na pytanie „kim i dlaczego powinienem zostać w przyszłości”.

Zajęcia w ramach Akademii Dyplomacji i Wizerunku zostały zwieńczone autoprezentacją. Kandydatki spontanicznie opowiadały o sobie oraz odpowiadały na krótkie pytania mające na celu m.in. wskazać ich mocne i słabe strony.
Podczas kolejnego, październikowego zjazdu kursantki będą uczestniczyć w szkoleniach kompetencji miękkich. W programie m.in. kreowanie własnego wizerunku, elementy psychologii sukcesu, sztuka skutecznej komunikacji, elementy etykiety biznesowej i savoir vivre w tym: twoje zachowanie a wizerunek, etykieta biznesowa, kreowanie wizerunku – dress code, sztuka prezentacji i wystąpień publicznych.

Bilety na Galę Finałową Miss Polski 2014, która odbędzie się 7 grudnia br. na hali lodowej w Krynicy Zdroju są już do nabycia u współorganizatora tegorocznej edycji – stowarzyszenia Humaneo.

Joanna Nieć, zdj. Milton Mieloch

źródło: materiał prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl